Lajme KLSH    

Artikujt e fundit nga KLSH


Publikuar më 15.04.2019 nga Daniela GrricaDitën e sotme ministrja e Arsimit, Besa Shahini ka caktuar rektorin e përkohshëm të Universitetit të Tiranës, pas shkarkimit të Mynyr Konit.Rektori i komanduar është Bernard Dosti, i cili më parë ka mbajtur postin e zv/rektorit të UT.Menjëherë pas bërjes publike të lajmit, kanë ardhur edhe reagimet kundër këtij vendimi të ministres Shahini.Duket se gjërat nuk do të jenë të lehta për Bernard Dostin, i cili u akuzua pak minuta më parë nga Vladimir Kola për plagjiaturë. Kjo nuk është hera e parë që mbi Dostin rëndojnë akuza të tilla, kujtojmë se më parë rektori i komanduar është akuzuar për plagjiaturë nga Taulant Muka.Më poshtë mund të shihni reagimin e plotë të Vladimir Kolës, i cili ka paraqitur edhe foto nga artikulli shkencor që është marrë nga Dosti.Postimi i plotë i Vladimir Kolës:REKTORI I KOMANDUAR I UNIVERSITETIT TE TIRANËS, ARTIKULL SHKENCOR ME PLAGJIATURËZbulimi dhe analiza e plagjiaturës se artikullit shkencor me titull :“Financial Crisis Effect on Public Debt in Western Balkans Countries”,me autorë Adela Shera, Ledjon Shahini dhe Bernard Dosti, i publikuar në revistën “Journal of Knowledge Management, Economics and Information Technology”, 2015, Vol. V, n. 1, faqet 1-17.Artikulli me plagjiaturë gjendet në internet në adresën:http://www.scientificpapers.org/…/1502_Shera_Shahini_Dosti-…Në artikullin në fjalë janë kopjuar 10 paragrafë nga një tjetër artikull shkencor me titull“The Effects of Economic Crisis in the Western Balkan Countries”,me autorë Radmilo Nikolić, Aleksandra Fedajev dhe Dejan Riznić, i publikuar në revistën Annals of The University of Oradea Fascicle of Management and Technological Engineering”, 2013, n. 2, faqet 188-194.Artikulli origjinal gjendet në internet në adresën:https://www.researchgate.net/…/307720961_THE_EFFECTS_OF_ECO…Burimi origjinal nuk është referuar (në tekst apo fusnotë), cituar apo listuar te literatura e konsultuar.© Vladimir KolaPoshtë po vendos krahasimin e teksteve: Your email address will not be published. Required fields are marked *Comment Name * Email * Pas përfundimit të mandatit, Bujar Leskaj rikthehet në krye të Kontrollit të Lartë të Shtetit. Ndërkaq, mësohet se Leskaj do…Prokurori Julian Cafka është caktuar drejtues i Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Gjirokastër. Caktimi i përkohshëm i Cafkës…Një 24-vjeçar është arrestuar nga Policia e Durrësit pasi dyshohet se shpërndante lëndë narkotike të llojit heroinë në formë dozash….Marco Silva Zyrtarët e Bashkimit Evropian thonë se Rusia po përdor dezinformata për të ndikuar në rezultatin e zgjedhjeve të…Zef Preçi Pak ditë më parë, ekonomisti i njohur Klodian Tomorri shkruante se aktualisht në ekonominë tonë kombëtare,”… fondi total i…Një konferencë-ekspozitë në kuadër të marrëdhënieve historike dhe kulturore Shqiptaro-Rumune. Historiania Eva Hyskaj rrëfen për “Shekulli”-n, Dora D’Istrian një nga…Adresa: Redaksia: ( +355 ) 44 309 215 [email protected] Marketing: ( +355 ) 44 309 210 ( +355 ) 69 87 90 918 [email protected] Politikat e privatësisë www.shekulli.com.al është botim i UNIpress shpk me Nipt: L21623018M Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019. Website designed by TOK / Digital Agency

Publikuar më 04.04.2019 nga Xhentila GjoshiPersonat duhet të tërheqin dokumentin në zyrat e Hipotekës në Elbasan. Emrat në radhë, pasi kanë marrë lejen e legalizimit nga ALUIZNIJanë 1100 pronarë në Elbasan, Librazhd, Gramsh, Peqin, Belsh, Cërrik dhe Përrenjas, të cilët tashmë kanë gati certifikatat e pronësisë për shtëpitë e tyre. Zyra Vendore e Regjistrimit të Pasurive të Paluajtshme, Elbasan, publikon listën me personat që kanë përfituar lejen e legalizimit dhe që duhet t’i drejtohen Hipotekës së rrethit për të aplikuar për certifikatë pronësie. Procedurat për marrjen e tapisë janë ndjekur nga ALUIZNI, i cili dorëzon dosjen e plotë në Hipotekë, por përfituesit duhet të shkojnë në Zyrën e Regjistrimit të Pasurive të aplikojnë për tapinë. Pas ndryshimeve të fundit ligjore, qytetari do të marrë një kopje për të vërtetuar mbarimin e procesit të legalizimit, por e gjithë procedura vijuese për regjistrimin në Zyrën e Regjistrimit të Pasurive të Paluajtshme do të bëhet nga ‘Agjencia’. Ndërkohë që sipërfaqja e parcelës për të cilën miratohet kalimi i së drejtës së pronësisë nuk mund të jetë më e madhe se trefishi i sipërfaqes së bazës së ndërtimit dhe për ndërtimet pa leje me funksion banimi jo më shumë se 500 m². Sipërfaqet mbi masat e përcaktuara në këtë pikë, të cilat për shkak të përmasave ose konfiguracionit nuk mund të shfrytëzohen më vete për ndërtim, i shiten poseduesit të ndërtimit pa leje sipas vlerës së pronës, të miratuar me vendim të Këshillit të Ministrave, vetëm nëse ka shprehur më parë vullnetin nëpërmjet një kërkese me shkrim. Ndërsa në rastin kur ndërtimi pa leje disponohet nga më shumë se një person fizik ose juridik, regjistrimi i pjesëve takuese mbi pasuritë (parcelë dhe objekt) kryhet: në pjesë të pandara, ideale, sipas numrit të subjekteve; në pjesë takuese të ndara, sipas marrëveshjes së nënshkruar ndërmjet subjekteve lirisht dhe të depozituar brenda afatit të vetëdeklarimit. Subjektet mund të përcaktojnë përveç pjesës takuese, edhe pjesët fizike respektive nëse ndërmjet tyre përputhet vullneti.BUJAR XHINA BEQIR HAZIZIALBERT LALOSHI ZENEL KOLORIU AGIM SULA SABRI SALLA MURAT AHMATI SKENDER BAJRAMI REFIT JOLLA XHOVDET MOLI GENTJAN TASHI LUFTAR MUCA ALI PISHA ALFRED MUSTA SKENDER MUCA RESMI BARDHI MIKEL MISHA ARBEN VELI AGRON KUSHTI ZEDEF HOXHA ZEDEF HOXHA ILIR XHAFERRI YLLI KUSHI GEZIM SENE ARTUR HYSENI ARDIAN KOSTURI MYFTINIA ELBASAN FIQIRET KARAJ HYSNI TERA FESTIM QOSJA ARBEN BROSHKA FAIK HANKO VASIL HANKO HASIM CARCIU HEKURAN BRUSHLI FLORAT HANKO DRITAN HANI RAMAZAN CERRIKU PASHO MISHA FATJON KORRA MAHIR BUDANI DILE DEDA INDRIT BICI XHEVIT PISHA NAIM KULLA SHEFIT MUSTA PULLUMB QOSJA FADIL MALOKU ENEA META SAIMIR ZEJNELI XHEMILE BARDHI XHEMILE BARDHI FAIK SAMURRI MYFTINIA ELBASAN MIMOZA DUKA HYSNI KOLONJARI ILIR CORA ILJAZ TOPI FLAMUR OSMANI YMER LUKANI ISA MUSTA ATMIRIM RUSTA KRENAR TAFANI ALBERT CAPO FAIK SHKURTI FAIK LIKA SKENDER RUSTA DASHAMIR SADUSHI BESIM MUCA ILMI MUSTA DASHAMIR ZYBA VEIS CAPO MEHMET KERA FATMIR ZEROLLARI QANI MUCA FAIK TAFANI AGIM LLESHI SYRJA PEPA SHPETIM QYRA ISMAIL TAFA ARBEN XHAJA ARBEN CELA QANI ELEZI JANI CANTO BESNIK KERA FATOS KERA SHABAN BALLA ERVIS LESHI HEKURAN TOSKA VASIL GERDANI JAKUP HYSENI HAMDI SALLA PATRIOT XHAFERRAJ FEIM SULA KODHEL CALA SHEFQET XHARDJA AGRON BALLA GJERGJI KANACO ERION HAZIZI FOTO PRIFTI AVDULLA HUSHI YLLI BUZANI KADRI NERGJONI AVNI NERGJONI KUJTIM GOGA MINELLA DUKA TAHIR SAMURRI FIQIRET SAMURRI BESNIK HASA PETRIT LALOSHI DASHNOR OMERI ILIR OMERI ALTIN SHARA AGRON SHARA AGRON SHARA DURIME CANI ARBEN HOXHA YLLI SHARA SERVET XHARDJA VISLET SHULI MUSTAFA ISLAMI ARIAN BARDHI NEZIR PAJA DENARDO ISMAILI EGLANT KOCI ARIF KISHTA YLLI BAJRAMI QAZIM RIKA DASHAMIR ELEZI QANI ELEZI LAVDIM MUSAJ MEHMET BAHJA ALI LAMCJA PELLUMB GURRA CAPAJEV BAHUSHI CAPAJEV BAHUSHI ASTRIT SHIMA LUAN TASHI SHPETIM MOLLOSMANI EDLIR MULLOSMANI VIOLETA KYCYKU RAMAZAN XHARDA BLEDAR BOCI ASTRIT GURABARDHI LUFTAR MUCA SEFER BODURRI MYFTINIA ELBASAN MYFTINIA ELBASAN TOMORR QOSJA DYLAVER GURABARDHI ENVERE LEPURI QANI KULLOLLI AGIM BODURRI SALI ELEZI BLERIM METUSHI REXHEP ASLLANI GAZMENT STAKA AGIM DYMYSHI KADRI SINANI SOKOL KOCI ANDROMAQI PAXHI SHKELQIM SHARRA RAJMOND SHATI MYFTINIA ELBASAN ARTUR MURATI ILIR PISHA BAHRI XHAFERRI HAVA TURKA LUAN CEKOJA ISUF HANOLI ALFRED KUMRIA GENTJAN JUPA LULZIM PASHTANJAKU ADRIATIK DEDJA FLAMUR ZDRAVA EDMOND ELEZI GENCI MULLOSMANI PETRIT JUPA FERIDJAN KULLOLLI IZET PASHTANJAKU ALBERT QOSJA FLAMUR BAJRAMI XHAVIT BAHO SHKELQIM CEKREZI TOMORR TOLLUMI PERPARIM SENJA GEZIM CEKINI SOKOL QOSJA EDMOND LUMSHI BASHKIM BOJA GJERGJI MISHA NAZIF SAMURRI RAMAZAN SAMURRI ADILE CARKU NAZMI META ALIM SULI PIRO VERUSHI ADRIATIK QYPI GURI AGOLLI DHURIM ISMAILI HODO RIKA EDMIR ELEZI AVNI BROSHKA ARDIAN LLESHI NEZIR QOSJA RYZHDI PLAKA DEMIR XHELILI ARDIAN RAGA KADRI DYRMYSHI KLODIAN QYRA BASHKIM GOGA LUAN PISHA IBRAHIM CELA SAMI BOJA VASILLO BELLO EDMOND CARKU MEHMET LECI BESNIK HIDRI KLEO CARKU SPIRO NERGJONI NAIM BARDHI FATMIR SINANI QERIM PISHA SULEJMAN TATA FATOS QOSJA VASIL JOSIFI KADRI PISHA FETI CEKOJA ARQILE MISHA BERTI QOSJA ARIF ZHUPANI HYSEN BICA PETRIT META ARBEN ISAKU PETRO BALLIU SALI META MEHMET ESHJA ANXHELO SAMURRI MUSA MALOKU EMILJAN ZEJNELI FATOS SULA EDMOND BOZHIQI AGRON TAFANI SAIMIR TAFANI TEQJA SALI BABAJ SHYQYRI HASA THOMA GUXHO ARBEN DUKA AGIM MIFTARI NAZMI ZYLI SELIME HYSENI XHEVIT CEKREZI PETREF ASLLANI MIRELA CERRIKU NEBI CEKREZI SHEFQET QYRA HEKURAN SAMURRI ETLIR SHABANI AGIM META BESNIK QUKU MEHMET PISHA AGIM QUKU XHEVIT GJINI SHYQYRI KOCI XHEMALI SAMURRI FLUTUR METOSHI FLORJAN CANGOJA MERSIN LLESHI RAMAZAN SUBASHI SHPETIM CEKREZI FADIL SAMURRI FAIK KALARIA ALTIN CANGOJA PALUSH VOJA KOSTJAN CAKALLI VENEMIN BALLA TAJAR LLESHI ERNESTO HAZIZOLLI SERVET LIKA XHEVAIR LLESHI NAZMI TABAKU IKE LLESHI NIKOLLA ZAIMI ISLAM TAFA DURIM ASLLANI PETRIT IBRO FESTIM SHKURTI XHEMAL STAFA SAMI BICA QERIM MISKA JAKUP BALLIU RRAPUSH ZAVALINA VJOLLCA LEKA SERVET NUREDINI ARBEN KACULI ASLLAN SULI XHEVAHIR BARDHI HYSNI XHARDJA KADRI KRYEMADHI XHEVAIR LLESHI SERVET LIKA ERNESTO HAZIZOLLI KLODIAN AJREDINI VULLNET NUREDI DORIAN KABASHI AGIM LICI LENCI MURATI ARBEN LECAJ AGRON PISHA RESHAT CAKA ALMA QEVANI HEKURAN MUCA SHYQYRI KULLOLLI SOKOL SULA HYSNI HIDRI SELIM RUCI LEDJAN LATIFI DHIMITER SHYTI ROLAND BUZRA BUJAR TAFA IBRAHIM CEKREZI ILIRJAN CANO BUJAR RUDA BASHKIM BALLA ERMIR CELA PELLUMB KOLLARE HEKURAN ELEZI SHKELQIM KOTKA FAIK KURANI SKENDER CARCIU TAJAR LLESHI ZYDI BOZHIQI VASIL TOLLUMI SAMI XHARDJA RAMIZ KORRA HAXHI HOXHA ZENEPE ALLA SHKELQIM TAFA ASTRIT ELEZI RESUL MALIQI MEHMET DAJA FEIM CARCIU FAIK BEQIRI Janixhyra XHEVDET MURATI BAFTJAR DEBROVA RRAPUSH KARAJ SHAQIR PISHA QAMIL BOCI LUTFI PISHA XHEVIT BARDHI ALBERT SINA BAKI LLAHA BESMIR DUKA MISIR KUKA HYSNI HAKA FATMIR SALLA NUREDIN DUSHKU TAULAND XHYRA JASHAR PISHA LUAN KUKA FADIL CANGOJA JANIS RUCI NEZIR BAHO MEHMET HASA NAZMI KASA ADILE BAXHAKU MYZAJETE KANA FERIT HALLA FATI KIKIJA LUTFI CELA BARDHUL META ELTON MURTINI ILIR PAJA BERTI ABEDINI MEFAIL GJOLENA DYLBER XHEMALLARI SULEJMAN SHEHU AVNI RAMZANAJ FAIK META SELAMI TABAKU ALI KUKA MENTOR PLAKU DHURIM DERVISHI ALFRED CELA RAMADAN CARCANI AISHE AGOLLI HAVA TOROMANI JAKUP ALLIU SHEME RUSTA IDAJET QOSJA BAFTJAR DRAGOTI FATMIR SKENDERI QEMAL SENJA XHEMIL ALIU FATMIR DOKO ERJON MUSAI ALBERT SKORRA PELLUMB BAHO ARJOL BAHA GENCI LLESHI QERIM GJEVORI MYFTINIA BROSHKE JONUZ GJEVORI QAMILE KARAJ BASHKIM IBRUSHI KADRI POKA NAZMI SHAHINI BARDHUL BEQIRI DHIMITER KARAJ LEFTER PELLUMBI XHEVAHIR NERPJETRI ANDREA SHKALLA ANDREA HALIMI JANI BODURRI PETRAQ DEDJA ROLAND HYSA GENTJAN LAMCJA SHEFQET MIRAKA SAIMIR LIKA FITNET KOFSHA HEKURAN CELHEMA KUJTIM XHYRA HEKURAN SHTYLLA IBRAHIM CARKU SEJRIJE GORICA THANAS DULJA ARBEN CELA PERPARIM KABASHI SHPRESA KUKA GENTJAN PALI FABJAN KORRA ASLLAN PISHA ARBEN VLLAHI GAZMIR PEPA ASTRIT KOMINI KLAJDI BAKALLI GEZIM PISHA MEHMET HUSHI YZEIR KRYEMADHI ILIR HASA VULE MUCA BASHKIM SOLLAKU IZET HANKO ISMAIL BOZHIQI BASHKIM RUCI BESNIK GJEVORI FAIK DRIZA MAREGLEN XHARDA LUAN NERPJETRI PANAJOT DURRO ASTRIT SOLLAKU MARINA VERUSHI LIMON KALOTI SELIM HAKA TAHIR QYPI AGIM SKENDERI BLERIM SHTYLLA KASTRIOT SHTYLLA ALBERT PEPA ILIRJAN XHYRA DURIM BULLARI KADRI BAXHAKU BARDHUL KUSI ARBEN DRIZARI ARDIAN XHAFERRI OSMAN ABAZI TAULAND XHAKA ARBEN XHIJA ROLAND BIBA MYFTINIA SERICE MYFTINIA QAFE ARI RUSTA HAFIZE DUKA LEONARD SULANJAKU ALEKSANDER CULLHAJ KAMER BALI PASHO BAHA NEXHIP XHYRA BUJAR META FUAT HASANI RIZA VLLAHI TAQI BERDUFI FEIM MUCA SHEFQET HAKA BULETINA FACI HIDAJET SINA RAMAZAN MATRAXHIU KUJTIM SKURA FASLLI BROSHKA ARBEN CAKA BAJAME PEPA FAIK BAJRAMI ROLAND CELA ISA CELA SALI ALLUSTAJ TANE GJINI BUJAR TUFA AGIM SHARRA ILIR LECI PRANVERA ISLAMI KUJTIM ROCI FERDI KOLLCAKU BESIM LISI FAIK ALLUSTAJ BEHAR SULA YLLI FAHRIU FLORENC CALA MAJLINDA CERENI YLLI LAMCJA DRITA BAHA MEHMET BICA BESIM CARKU ARDIAN HAZIZI LORENC KAZA ARBEN PISHA LEME NUKA BASHKIM SINA AZEM LECI DRITAN ALLUSTAJ SHEKLQIM CURA XHEVAHIR GJIKA VENEMIN QOSJA BESNIK PISHA EKISJO METUSHI ARJAN MURATI ARBEN SHABANI HALIT KULLOLLI ANI SALLA RUSTEM KRASNIQI BUJAR ZOTO PELLUMB RUCI LILE BOCI ASTRIT CERENI SOKOL LECAJ MIMOZA HOXHA SHOQATA E TE VERBËRVE NAIM DYRMA HASAN BULLARI HALIT TUFA ANDREA XHAKOJ ALBERT CAKA VELI CERRIKU AGRON QOSJA KUJTIM BODURRI ARBEN KASA REXHEP SENA HYSEN KUQJA HETEM BENO HALIT LEKA QANI SHERMADHI FLAMUR TAFA FIDAIR CAKO AGIM QOSJA JANI CAKO SEJDIN HOXHA MALIQ HOXHA EDMOND BILANI AGIM MUCA ASTRIT SHERMADHI DALIP VERCANI JANI KURTINA VIKTOR BALI SELMAN LICI GENCI PEPA ASTRIT PEPA DURIM KUQJA RESHIT KURTI ARDJAN KUME APOSTOL BODURRI SANIJE ELEZI GEZIM LALOSHI GAZMIR SKENDERI NAIM TAFANI BESNIK META SAIMIR BODURRI ARJAN DUZHA REXHEP GJONI XHEVIT MURATI ILIR KRYEMADHI IBRAHIM HOXHA QERIM KUKA ABAZ LOKA DAFINA ISUFAJ ABAZ MALJA BLERIM KUQJA ALEKSANDER GJYLA RYSTEM SULMINA ILIR MUCA SELMAN PLAKA ISUF BROSHKA KASEM METHASA ILIR TAFANI TAJAR BULLARI ARBEN REXHEPI MUSTAFA OMERI MEXHIT BAHA HYQMET LLESHI BAJRAM KASA ALEKSANDER CAKALLI ALTIN BODURRI LIMON BAHA ERVIS CEHU SOKOL TAFA SHEFQET ROCI ADIL KURTI PETRIT DERVISHI DASHAMIR HOXHA TAULANT CAKALLI ILIR MURATI QEMAL MEHALLA LINA HYSENBELLI NDRICIM BARDHI KUJTIM PEPA VLADIMIR ASLLANI RUSHAN LATIFI SAMI GAXHJA DEMIRE SENI AVDI HOXHA RAMAZAN GJONI GEZIM DAULLJA ASTRIT SHIMA RRAHMAN ELEZI ELTON SHATI MYSLIM DEBROVA BASHKIM AGO KUJTIM RRESHKA XHEMALI QUKU MINUSH VERCANI SERVET RAMA REFAT CEKA AGIM CEKOJA FATOS SINANI AGUSH GURABARDHI ISLAM XHERRI LIRI BAHA ZUHDI URUCI FATOS SOLLAKU BUJAR ELEZI SHERIF POPA SHYQYRI ZIKA SALI CARCIU TAULANT LLAHA TOMORR BALLA MURAT AHMATI BLERIM HASKJA KADRI HIDRI ERVIS HIDRI FATMIR CARKU FATOS HALIMLLARI KUJTIM CEKANI FERIT MJESHTRI XHEVAHIR ALLA SHERIF GJINI FATMIR META XHEVAHIR SAMURRI MUSTAFA KOLA MUHARREM HOXHA IDAJET HYSA VAIP HASKJA BESIM RAMA FLAMUR HYSA MISIR HASKJA IDLIR KUMRIA GENTIAN MURATI ANTONJO SULANJAKU ARGJENT ISMAILI MUSTAFA KROZI GEZIM LICI LULZIM SHERMADHI PELLUMB SHERMADH FERDINANT KUSI SAIMIR KASA DASHAMIR PEPA SHPETIM KICKA XHEMALI SHABANI KUJTIM HASANI MIRELA METANI KASTRIOT ZDRAVA FATMIR SHERMADHI ASLLAN REKA RRAPUSH SOLLAKU HYSNI ROCI HASAN TOCILA BARDHUL LIKA MITAT HANKO IDRIS JOLLA SHAHIN CERRIKU MEHMET ZAIMI ABDYL HASKO KRESHNIK JOLLA HAMIT DORA BESIM QEFI QEMAL ELEZI NAZIF ZEQIRI HYSEN RUSTA PELLUMB CEKREZI REFAT PISHA RIZA MYRTA LUAN CEKANI SALI CEKOJA VENEMIN PANXHI ALBERT SHTARA RAMAZAN KUSI DAUT SINANI SKENDER PARALLOI PETRIT KOLONJARI EUGLENT ELEZI KRISTO KICKA EMIN PRECI BASHKIM CEPA KRISTAQ ROCI FLORAND GJONI VALTER CAKALLI ADRIATIK DEDJA SHABAN PRECI ALBERT SHARRA ELTON KRYEMADHI REFAT KUQJA HAZIZ PRECI HAMDI DURAKU LIMAN LALA BESIM ELEZI VLADIMIR MURATI SHPETIM JOLLA FESTIM BEZATI BLEDAR JOLLA MURAT BEZATI XHEVDET SHABANI ARIFE LAMCJA BESIM XHAKA TOMORR LAMCJA ADIM DYMYSHI RAMAZAN LICI EUGLENT ELEZI KUJTIM MURATI ERJON DORA ILIRJAN FEZULLAU SADI SAMURRI YLBER ZEQO FERDINAND META LATIF URUCI VALDET HYSA GAZMIR SOLLAKU KAMER SHABANI GAZMIR SOLLAKU ARBER KARAJ ANDREA MALOKU FAIK CANGOJA XHEVIT PISHA AGRON KUCI ELTON RUSTA SALI SHUSHARI TAULANT CAPJA ARDJAN GJOLENA JASHAR SPAHIU REFIK JOLLDASHI EMVER SHABANI AGIM SHABANI FATMIR KISHTA SHAQIR CELA HASAN DYBELI ENI XHAFA DHIMITER DEDJA PETRIT GJIKA GAZMIR KASA GAZIM SHABANI AGRON KALLKU FERDINANT TAFA VLADIMIR DUNGA SHPETIM LLESHI PERPARIM TASHI NANI QOSJA NEZIR KOTKA ARDIAN HASKJA BUKUROSH BALI KLODJAN JOLLA GJYRGJI MUSAJ METAN TAFANI FUAT MYZYRI ALFRED SKURA STEFAN PAJA ARDJAN KISHTA AGIM MARA BANUSH ELEZI XHEZAR PAJA KASTRIOT BEGOLLARI FAIK RAMAZANI YZEIR CERRIKU CAJUP BRUSHLLI MONDI PRECI JETNOR BALI SHYQYRI MECJA FADIL LLESHI ISLAM RUSTA FLAMUR BUZDRA BESNIK GJINI QAMIL CELA SAMI ESHJA ILIR VERCANI LLAZAR RANXHA AVNI BAHA RAMAZAN URUCI LEONIDHA TRUSHI ELDI CALA BASHKIM BRADASHESHI XHAFERR XHAKOJ HEKURAN KASA MYFTINIA BALLDREN ADRIAN KASA MEHMET BURRAJ SHERIF STAFA ILIR GEGA MIKEL KUME RAMAZAN DAULLJA DESHIRE ISA FATMIR PISHA GAZMIR DERVISHI GRAMOZ GJUNI MELADIN BEQO KLODJAN HOXHA AGIM META BEHAR CEKA PERPARIM QYRA MEHDI BALA AGRON BALA HAXHI HAXHIU SAMI VASKU REXHEP SHABANI` QAZIM HAZIZI MUSA SAMURRI HYSEN CENOLLARI HAMZA CEKANI SHAIP KRASNIQI BESNIK IPEKU FATIME LALA NEXHMIJE ELEZI GERALD SINANI ORNELA CELIKU BASHKIM CAPO ILIRJAN HAZIZOLLI ELMAS PISHA ZEGJINE ZDRAVA GENTI BEZATI PETRIT JOLLA BEHARE PLAKA CLIRIM BALLIU GEZIM XHARDJA SAMI SENA ARJAN DEBROVA XHEVAHIR XIBRAKU PETRO HASKURTI DURIM BRAHO AGRON KUKA BESA SHABANI ILIR KULLA ISA BARDHI KLODJAN SEJDINI QEMAL RAMA SANDRI DUKA NDRICIM TAFANI ARBEN HIDRI REXHEP MULLAHU QEMAL KRYEMADHI FADIL MALOKU SHYQYRI SAMURRI OSMAN GUBERJA MEHMET GASHI QEMAL STAFA KEVIN CARKU ILIR GJATA HANCE BAHO KADRI TOSKA ISLAM DANI VLADIMIR KADIU FATMIR PISHA ZIJA DAUTI HALIL NDREU NIKOLL HALILI BASHKIM PECI QAMIL HIDA HAXHI LLESHI BUJAR ZOTO KUJTIM MAZE PANAJOT KACA IBRAHIM SALLA FIQERETE PISHA ILIR META HALIT KASA MYFTINIA ELB GAZMIR META MANUSHAQE BEJLERI FETI FAHRIU KUJTIM IBRUSHI DHIMITER DEDJA FATMIR BAJRAMI SHERIF DRAZHI PELLUMB JOLLA KRISTJAN KASA BANUSH STAGA ALMA KOPRENCA ARBEN FEZA ISAT ASLLANI ZENUN URUCI MARIGLEN CEKANI EDUART MUCA KUJTIM SALIU FERIT KULLA AGIM HUSHI OSMAN DEMIRI AGIM HUDHRI ILIRJAN XHAFA SALE MUCA AQIF MUHA ADRIATIK SINANI AVNI HASA ADRIATIK SALLA VANGJEL HASKURTI ZYLYF ASLLANI RAKIP CERRIKU ARBEN DUKA KADRI VIDHANI XHEMAL LICI KLAJDI MUSAI AGIM HYSA MEHEDI HOXHA LULZIM DERVISHI HATIXHE BORUFI FLORENC XHAKOJ SULEJMAN ASLLANI SAIMIR HYSA TAHIR BODURRI ARBEN HOXHA SHYQYRI TAFA LEFTER BODURRI KOSTAQ OSMANI DRITAN DURAKU ASTRIT OMERI HAXHI DEMIRI ENGJELL QYRA PETRIT LAMCJA NAZMI LICI HAZIZ MURATI ISLAM TAFA PULLUMB ZERO OSMAN HIDRI ILIR GJATA ESMA SULEJMANI TOMORR SINANI XHELAL LLESHI PELLUMB CMERI XHEVAHIR NDREU MUZA HAZIZI KRISTAQ TOCI SHEFQET HOXHA HASAN ZORBA LAVDIM SHULI BESIM MIRAKA ARJAN KOKA ELTON HAKA KUJTIM SKENDERI EDUART STAKA GENTIAN TOSKA NAZMI HOXHA AGIM KULLA FAIK BICA SHERIF HYSA KADRI META SELIM DUSHKU SHPETIM GJINI ALI KURTI ELTON RUSTA MEHMETALI CEZMUKA MALO DEMIRAJ VIKTOR BIBA ILIR RAMA FATMIR QYRA JULIAN KULLOLLI KOSTANDIN SHIMPLAKU ARBEN MUHA LUFTAR AHMATI JANI TAFA FLORI LISI XHEVAHIR BALLIU ISMET ZAJAKU ANDREA JANI ENVER KASA ANDUEL XHYRA HALIL RRANGA EDMIR XHARDJA BUJAR TAFA DURIM QOKU GEZIM LAZI BASHKIM QOSJA METAT KULLAKU METAT KULLAKU AZIS LIKA OLSI BUJARI SKENDER STAKA LULEZIM HYSA LULZIM CEPA AGIM BEGA BESIM MALJA ARJET JANCA INDAET NUREDINI KUJTIM HOXHA HASAN IDRIZI GEZIM COLLAKU MARJANA RUCI FESTIM BUDANI QANI BALLA SHKELQIM BALLA RAKIP VLLAHI REXHEP GJINI SHERIF SINANI MAREGLEN BAHA BLERIM GJONI MAJLIND HIDRI AGIM ISLAMI DYLBER SALIASI ARSEN JONUZI ALEKSANDER SALLAKU RUSHIT QEVANI KADRI SOLLAKU HAJDAR ZYBA ERJON BRAHO ARTUR KUMRIJA BASHKIM SOTA OLTJON DEBROVA SHERIF GJINI SHABAN METUSHI VESEL SHARRA PREMTIM ISLAMI SAMI DURAKU SAIMIR BARDHI FIQIRI GJATA FLAMUR SHTOGU KUJTIM SHEHI SHAQIR VOGLI FLAMUR HOXHA RRAHMAN PEPA TAHIR CELA ZYBER KASA GEZIM TOCI HYSNI MECJA AGRON MUCA NATASHA SHABANI BESIM XHAFERRI LATIF LLESHI MUHARREM SHABANI KUJTIM KUCI VAIP HASKJA KADRI POLISI NAIM IDRIZI GAZMEND KASA KRISTAQ VERUSHI FATMIR JOLLA AGIM SOLLAKU SHPETIM KOCIU FERDINAND YZEIRI HAKI XHOXHA FERDINAND PISHA ADRIAN BALLA DRITAN ZAVALINA HYSEN FILJA FREDI LUSHKA RAMAZAN KUME SHKELQIM CAKANI KUJTIM COGA JAHO BASHMILI SAIMIR XHYRA INGRID BAHO BASHKIM BEQARI NADIRE KUQJA FERIT HOXHA ARDJAN MHILLI BESNIK GJINI XHEMILE BIBA RESHIT LLESHANAKU EDJOL RANXHA RAMIZ HOXHA EDMIR NIPOLLI SHEFQET NASUFI PETRIT BAHA ALTIN CAKALLI YLLI TANUSHI FLORI SHEHI RAMADAN GJINI KUJTIM CAPJA HABIB KAJA LUAN KOLLA DRITAN HYSA GEZIM META OSMAN ISAKU TEFIK TASHI FASLLI HOXHA RRUZHDI HYSA ISLAM SHUKULLI MARIGLEN MUSTAYour email address will not be published. Required fields are marked *Comment Name * Email * Emrat/ Agjencia e Pronave hap procedurat për kompensimin e tokave të zëna nga ndërtimet pa leje. Paratë kalojnë në llogaritë…Mesatarisht gjatë muajit prill, 33 biznese kanë bërë kërkesë çdo ditë për të pezulluar aktivitetin e tyre. Sipas të dhënave…Fibank emetoi obligacionin e parë, në shumën 2 milion Euro, nëpërmjet një oferte private. Rreth një muaj më parë, Autoriteti…Peter Hille Kryetari i të rinjve të SPD-së po lufton për “socializmin demokratik” dhe ëndërron të shpronësojë BMW-në. Ideja pritet…Donika Emini Samiti i Berlinit pasqyroi një ndarje të madhe midis partnerëve perëndimorë mbi çështjen e Serbisë dhe Kosovës, ndërsa…Apartamenti në qendër të Tiranës, ku shkrimtari i njohur Ismail Kadare jetoi me familjen e tij, përreth 15 vite gjatë…Adresa: Redaksia: ( +355 ) 44 309 215 [email protected] Marketing: ( +355 ) 44 309 210 ( +355 ) 69 87 90 918 [email protected].al Politikat e privatësisë www.shekulli.com.al është botim i UNIpress shpk me Nipt: L21623018M Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019. Website designed by TOK / Digital Agency

Publikuar më 16.03.2019 nga Xhentila GjoshiPas rrënimit të parë, Shtëpia e tjetër e Fishtës e shpallur Monument Kulture në 2008-ën është në gjendje kritike. Një projekt i ri i propozuar Qeverisë bëhet shpresë për rijetëzimin e saj Anila Dedaj“Dersa t’mundem me ligjrue/ E sa gjall me frymë un jam / Kurr Shqypni, s’kam me t’harrue/ Edhe n’vorr me t’përmendë kam”.  E tija ishte një dashuri sublime, ajo për atdheun. Ia donte Fishta gjuhën “e ambël”  këtij kombi,  i donte fushat, brigjet e malet, të cilat i përjetësoi në veprat e tij. Të përjetshme duhet të ishin edhe kujtimet e At Gjergj Fishtës, të prekshme si veprat, por kjo tokë a njerëzit që pasuan nuk qenë aq të fortë saqë të mbanin  në këmbë shtëpinë ku frati lindi. Tanimë atje ka mbetur vetëm një libër e një kryq simbolik, që mendohet të jenë gjetur në fragmente të themeleve të saj. Ndoshta, shqiptarët, shteti, apo një Zot e di se kush ende nuk kanë mësuar përulësinë e mirënjohjen para atyre që i dhanë lavdinë këtij vendi. E kështu heqin dritare, derë, gur pas guri në formë “shpërblimi”.  Ndodhi kështu në ’94-ën, kur shtëpia në fjalë, vetëm 3 vite para shkatërrimit të plotë ishte shpallur Monument Kulture nga Komiteti i Kulturës dhe Arteve…Ka mbetur ende një copëz legjende, një shtëpi që edhe pse, sipas ish-ministres së Kulturës, Mirela Kumbaro, cilësohet gabimisht si Shtëpia e Fishtës, në të është fryma e tij.  Në 2008-ën, sipas një vendimi të Ministrit të Kulturës (në atë kohë Bujar Leskaj) ajo u shpall Monument Kulture, por sot është lënë në mëshirë të fatit. “Ish-shefja” e Kulturës vitin që lamë pas e tha qartazi se ajo shtëpi nuk dot restaurohet dhe Fishtën do të na duhet ta kujtonim kështu vetëm tek Kuvendi i Troshanit, ku ai u shkollua (për këtë në 2017-ën u shpall “Monument Kulture”). Arsyeja, sipas saj ishin pronarët aktualë, të cilët pengonin procesin.Në një kohë që për të ngritur në këmbë dinjitetin e Shtëpisë Monument Kulture të Fishtës ndër vite nuk kanë munguar projektet, madje as donatorët e vetëofruar nga Kosova, ende nuk është gjetur një rrugëzgjidhje.Specialisti i trashëgimisë kulturore Paulin Zefi na rrëfen se konflikti i mundshëm që ish-ministrja ka përmendur, është përdorur thjesht si një alibi, pasi pronarët kanë ardhur nga Italia në përpjekje  për të gjetur një marrëveshje të përbashkët, por askush nuk i ka pritur.Mirëpo këmbëngulja që ajo Shtëpi të rijetësohet vijon. Kështu një projekt i ri i konceptuar nga Zefi dhe nën kujdesin e arkitektit Dodë Zhuba do t’i dorëzohet Projektit të Qeverisë Shqiptare “100 fshatrat”. “Nëse ky plan nuk funksionon, ne do të procedojmë me donatorët që i kemi të gatshëm për financim”, thekson ai.Zoti Zefi, për Shtëpinë Monument Kulture të Fishtës janë propozuar 3 projekte, por  nuk ka qenë e mundur të zbatohet asnjë prej tyre? Përse ka ndodhur kjo sipas jush?Një projekt me vlerë prej 3.500.000 lekë (të reja) ose 28.000 € ekziston në IMK që në vitin 2008 dhe kjo është konfirmuar nga vetë e lartë të Ministrisë së Kulturës. Një projekt të dytë, të punuar nga një kompani kosovare e kemi dërguar në DRKK-Shkodër dhe IMK në muajin tetor të vitit 2014 dhe nuk është pranuar si rezultat i mangësive të caktuara. Ndërsa projekti në fjalë, i cili është përgatitur me shumë përkushtim nga stafi i Bashkisë Lezhë: punuar nga arkitekti projektues Dodë Zhuba, konceptuar nga unë, preventivuar nga drejtori i Drejtorisë së Planifikimit Urban, inxhenieri Sokol Toma, dhe nën përkujdesjen e veçantë të kryetarit të Bashkisë Lezhë Fran Frrokaj, do të dorëzohet së shpejti si pjesë e Projektit të Qeverisë Shqiptare “100 fshatrat”. Duke qenë se dy projektet e mëparshme nuk janë zbatuar, si pasojë e neglizhencës dhe jo si rezultat i mungesës së financimit, sepse donacionet s’kanë munguar në asnjë rast; tani, uroj dhe shpresoj që projekti i tretë dhe i mirëdetajuar do të materializohet sa më shpejt që të jetë e mundur.Vitin që kaloi Mirela Kumbaro, asokohe ministre kulture u shpreh se ky Monument nuk mund të restaurohet për shkak se është një banesë private. Si është bërë kësaj here për ta zgjidhur këtë konflikt?Alibia e zakonshme e servirur vazhdimisht gjatë prononcimeve mediatike nga ish-ministrja Mirela Kumbaro, e cila është shpreh se ky Monument Kulture nuk mund të restaurohet për shkak se është një banesë private, është totalisht qesharake. Dihet se, pjesa dërrmuese e Monumenteve të Kulturës në vendin tonë janë kryesisht banesa karakteristike, pra objekte private, të banuara ose të braktisura nga familjarët, por gjithmonë mbeten pronë private e tyre. E tillë është edhe Shtëpia ku ka jetuar At Gjergj Fishta, për të cilën unë me porosi të ish-ministres Kumbaro dhe ish-zv.ministrit Zef Çuni, në muajin gusht të vitit 2015 kam ndihmuar personalisht pronarët e objektit dhe stërnipat e At Gjergj Fishtës, vëllezërit: Zef, Bardhok dhe Agron Ndoka për të marrë certifikatën e pronësisë së kësaj banese. Një veprim i tillë është kryer me qëllim për t’u dakordësuar me Ministrinë e Kulturës në mënyrë që pas arritjes së një marrëveshje midis pronarëve të ligjshëm dhe Ministrisë së Kulturës, ta zgjidhnim këtë “pengesë” dhe të vijonim me hartimin e një projekti dinjitoz dhe më pas restaurimin e objektit. Fatkeqësisht kjo nuk u realizua kurrë, pasi pronarin e objektit Agron Ndoka, të cilin unë e kam thirrur dy herë që të vijë në Shqipëri, nga Italia ku jeton me familje prej gati 20 vitesh, për të nënshkruar marrëveshjen me Ministrinë e Kulturës, askush nuk ka denjuar që ta presë dhe të takohet me të. Pra, deri më sot nuk ekziston asnjë lloj marrëveshje midis Ministrisë dhe pronarëve. Prandaj as vetë pronarët, po të duan dhe të kenë mundësi financiare, ata nuk munden të ndërhyjnë për restaurimin shtëpisë së vet pa paraqitur një projekt serioz në IMK dhe pa u miratuar nga KKR. Ndërsa, Ministrinë e Kulturës nuk mundet ta pengojë askush për të ndërhyrë në këtë objekt të cilin e administron IMK, pasi të marrë aprovimin e pronarëve. Pra, me pak fjalë, duhet arritur ajo “marrëveshja e munguar e vitit 2015” midis Ministrisë së Kulturës dhe pronarëve të objektit për të vazhduar me hapin e dytë dhe më të rëndësishëm, restaurimin e shumëpritur të Shtëpisë ku ka jetuar At Gjergj Fishta.Cila është gjendja aktuale e godinës? (Nga fotot që janë publikuar më herët duket në gjendje të rënduar). Gjendja fizike aktuale e këtij Monumenti është për të ardhur shumë keq. Muret kanë filluar të çahen, kulmi i çatisë është dëmtuar deri në atë shkallë sa reshjet e shiut ka mbi 4 vite që bien brenda katit të dytë dhe më pas lagështira ka depërtuar deri në dyshemenë e katit të parë. Suvatimi është fragmentarizuar dhe çdo ditë bien pjesë të ndryshme në të dy katet e shtëpisë. Tavani i katit të dytë është në rrezik rënie të plotë dhe po ashtu mungojnë xhamat dhe pjesa më e madhe e strukturave të drurit tek dritaret. Dera e jashtme është gjysmë e kalbur dhe ndërsa ajo metalike në pjesën veriore është për të ardhur keq. Njëra dritare e katit të parë është e mbyllur me muraturë të thatë, me tulla e gurë. Pra, i gjithë objekti po rënkon që nga themelet, por edhe muret e avllisë dhe ajo stalla e vogël “non sens” që ndodhet në oborr, lënë shumë për të dëshiruar.Çfarë ndërhyrjesh do të bëhen në godinë?Projekti i hartuar nga Bashkia e Lezhës parashikon jo vetëm ndërhyrjet në çdo pjesë të Shtëpisë, por edhe rikonceptimin dhe rivitalizimin e oborrit dhe gjithë hapësirës që rrethon objektin, po ashtu edhe rindërtimin e avllisë konform tipologjisë dhe teknikës së ndërtimit të asaj ekzistuese. Vetë strukturat murale të Shtëpisë do të konservohen në çdo detaj me qëllim për të ruajtur autenticitetin e saj. Muret më pas do të konsolidohen dhe restaurohen, duke i fugatuar ato me llaç gëlqere në raportet 1/3 sipas teknikës që është përdorur në fund të shek.XIX, periudhë kur ka qenë ndërtuar kjo kullë. Në ambientet e brendshme do të vendoset suvatimi i ri konform këtij ekzistues. Çatia do të rindërtohet nga fillimi dhe nuk do të përdoren më trarët ekzistues, kuptohet. Ndërsa, tjegullat e thyera dhe ato që mungojnë do të zëvendësohen me tjegulla tradicionale të cilat janë identike me materialin ekzistues, por që, por që i kanë përdorur gjerësisht edhe banesat e tjera karakteristike të trevës së Zadrimës. Dyert dhe dritaret do të vendosen të gjitha të reja, por duke i qëndruar besnikë modelit dhe materialit të atyre ekzistuese etj. Pra, do të ruhet me kujdes të tepruar çdo gur, tjegull dhe çdo detaj arkitekturor konform modelit, tipologjisë dhe materialit ekzistues.A do të jetë pas restaurimit e vizitueshme për njerëzit?Nëse pronarët e objektit, të cilët ka rreth 2 dekada që jetojnë në Diasporë, do të pranojnë propozimin për ta kthyer objektin në një Muze Etnografik për trevën e Zadrimës, objektiv që unë e kam prioritar, kjo do të ishte një mrekulli. Por, nëse kjo nuk ndodh dhe në të kundërt pronarët do të vendosin që të rikthehen për të jetuar në shtëpinë e tyre, duke vënë në dispozicion të vizitorëve një pjesë të hapësirës së brendshme të objektit dhe sidomos “Dhomën personale ku ka qëndruar dhe punuar periodikisht At Gjergj Fishta”, normalisht që shtëpia do të jetë vazhdimisht e hapur për vizitorët dhe turistët e huaj. Pra qëllimi jonë i vetëm është restaurimi i plotë i këtij objekti kaq të rëndësishëm të Trashëgimisë tonë Kulturore Kombëtare, duke nderuar emrin dhe veprat e paçmueshme të të madhit FISHTA, por edhe kthimi i kësaj shtëpie në një vend të vizitueshëm.Your email address will not be published. Required fields are marked *Comment Name * Email * Ashtu si portretet e Kaleshit, të cilat qëndrojnë të veçuara nga trupi, në ajër, në mbretërinë e të kuqes, të…Historia tragjike e Ali Pashë Tepelenës. Shkrimtari Dino e përshkruan këtë periudhë të zezë të historisë me ngjyrime natyraliste. “Lindi…Violonçelistët e shkollës ‘Dëshmorët e lirisë” nga Tirana dhe pianistët e shkollës ‘Lorenc Antoni’ nga Prizreni festojnë binjakëzimin, duke bashkuar…Jakup B. GJOÇA Parlamenti i sotëm shqiptar nuk është më i popullit. Deputetët nuk janë votuar nga populli, prandaj edhe…Lutfi Dervishi Hapja e protestave të opozitës me muzikën e filmit “Skënderbeu” – një prodhim rus siç u vu re…Një lajm i trishtuar është shpërndarë me anë të një statusi në rrjetin social të teatrit ‘Aleksandër Moisiu’, në Durrës….Adresa: Redaksia: ( +355 ) 44 309 215 [email protected] Marketing: ( +355 ) 44 309 210 ( +355 ) 69 87 90 918 [email protected] Politikat e privatësisë www.shekulli.com.al është botim i UNIpress shpk me Nipt: L21623018M Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019. Website designed by TOK / Digital Agency

Publikuar më 16.03.2019 nga Xhentila GjoshiPersonat duhet të tërheqin dokumentin në zyrat e Hipotekës në Elbasan. Emrat në radhë, pasi kanë marrë lejen e legalizimit nga ALUIZNIJanë 1200 pronarë në Elbasan, Librazhd, Gramsh, Peqin, Belsh, Cërrik dhe Përrenjas, të cilët tashmë kanë gati certifikatat e pronësisë për shtëpitë e tyre. Zyra Vendore e Regjistrimit të Pasurive të Paluajtshme, Elbasan, publikon listën me personat që kanë përfituar lejen e legalizimit dhe që duhet t’i drejtohen Hipotekës së rrethit për të aplikuar për certifikatë pronësie. Procedurat për marrjen e tapisë janë ndjekur nga ALUIZNI, i cili dorëzon dosjen e plotë në Hipotekë, por përfituesit duhet të shkojnë në Zyrën e Regjistrimit të Pasurive të aplikojnë për tapinë. Pas ndryshimeve të fundit ligjore, qytetari do të marrë një kopje për të vërtetuar mbarimin e procesit të legalizimit, por e gjithë procedura vijuese për regjistrimin në Zyrën e Regjistrimit të Pasurive të Paluajtshme do të bëhet nga ‘Agjencia’. Ndërkohë që sipërfaqja e parcelës për të cilën miratohet kalimi i së drejtës së pronësisë nuk mund të jetë më e madhe se trefishi i sipërfaqes së bazës së ndërtimit dhe për ndërtimet pa leje me funksion banimi jo më shumë se 500 m². Sipërfaqet mbi masat e përcaktuara në këtë pikë, të cilat për shkak të përmasave ose konfiguracionit nuk mund të shfrytëzohen më vete për ndërtim, i shiten poseduesit të ndërtimit pa leje sipas vlerës së pronës, të miratuar me vendim të Këshillit të Ministrave, vetëm nëse ka shprehur më parë vullnetin nëpërmjet një kërkese me shkrim. Ndërsa në rastin kur ndërtimi pa leje disponohet nga më shumë se një person fizik ose juridik, regjistrimi i pjesëve takuese mbi pasuritë (parcelë dhe objekt) kryhet: në pjesë të pandara, ideale, sipas numrit të subjekteve; në pjesë takuese të ndara, sipas marrëveshjes së nënshkruar ndërmjet subjekteve lirisht dhe të depozituar brenda afatit të vetëdeklarimit. Subjektet mund të përcaktojnë përveç pjesës takuese, edhe pjesët fizike respektive nëse ndërmjet tyre përputhet vullneti. N.GjAGRON ZERELLARi SANIJE BAROTI HYSNI PISHA AGIM SINANI XHEVIT LECI AVNI XHAFAMANUSHAQE ARTUR BLLOSHMI FERDINANT METUSHI ERMIRA CERRIKU LUIS LATO,FATIONA BUJAR XHINA BEQIR HAZIZI ALBERT LALOSHI ZENEL KOLORIU AGIM SULA SABRI SALLA MURAT AHMATI SKENDER BAJRAMI REFIT JOLLA XHOVDET MOLI GENTJAN TASHI LUFTAR MUCA ALI PISHA ALFRED MUSTA SKENDER MUCA RESMI BARDHI MIKEL MISHA ARBEN VELI AGRON KUSHTI ZEDEF HOXHA ZEDEF HOXHA ILIR XHAFERRI YLLI KUSHI GEZIM SENE ARTUR HYSENI(GENC) ARDIAN KOSTURI MYFTINIA ELBASAN FIQIRET KARAJ HYSNI TERA FESTIM QOSJA ARBEN BROSHKA FAIK HANKO VASIL HANKO HASIM CARCIU HEKURAN BRUSHLI FLORAT HANKO DRITAN HANI RAMAZAN CERRIKU PASHO MISHA FATJON KORRA MAHIR BUDANI DILE DEDA INDRIT BICI XHEVIT PISHA NAIM KULLA SHEFIT MUSTA PULLUMB QOSJA FADIL MALOKU ENEA META SAIMIR ZEJNELI XHEMILE BARDHI XHEMILE BARDHI FAIK SAMURRI MYFTINIA ELBASAN MIMOZA DUKA HYSNI KOLONJARI ILIR CORA ILJAZ TOPI FLAMUR OSMANI YMER LUKANI ISA MUSTA ATMIRIM RUSTA KRENAR TAFANI ALBERT CAPO FAIK SHKURTI FAIK LIKA SKENDER RUSTA DASHAMIR SADUSHI BESIM MUCA ILMI MUSTA DASHAMIR ZYBA VEIS CAPO MEHMET KERA FATMIR ZEROLLARI QANI MUCA FAIK TAFANI AGIM LLESHI SYRJA PEPA SHPETIM QYRA ISMAIL TAFA ARBEN XHAJA ARBEN CELA QANI ELEZI JANI CANTO BESNIK KERA FATOS KERA SHABAN BALLA ERVIS LESHI HEKURAN TOSKA VASIL GERDANI JAKUP HYSENI HAMDI SALLA PATRIOT XHAFERRAJ FEIM SULA KODHEL CALA SHEFQET XHARDJA AGRON BALLA GJERGJI KANACO ERION HAZIZI FOTO PRIFTI AVDULLA HUSHI YLLI BUZANI KADRI NERGJONI AVNI NERGJONI KUJTIM GOGA MINELLA DUKA TAHIR SAMURRI FIQIRET SAMURRI BESNIK HASA PETRIT LALOSHI DASHNOR OMERI ILIR OMERI ALTIN SHARA AGRON SHARA AGRON SHARA DURIME CANI ARBEN HOXHA YLLI SHARA SERVET XHARDJA VISLET SHULI MUSTAFA ISLAMI ARIAN BARDHI NEZIR PAJA DENARDO ISMAILI EGLANT KOCI ARIF KISHTA YLLI BAJRAMI QAZIM RIKA DASHAMIR ELEZI QANI ELEZI LAVDIM MUSAJ MEHMET BAHJA ALI LAMCJA PELLUMB GURRA CAPAJEV BAHUSHI CAPAJEV BAHUSHI ASTRIT SHIMA LUAN TASHI SHPETIM MOLLOSMANI EDLIR MULLOSMANI VIOLETA KYCYKU RAMAZAN XHARDA BLEDAR BOCI ASTRIT GURABARDHI LUFTAR MUCA SEFER BODURRI MYFTINIA ELBASAN MYFTINIA ELBASAN TOMORR QOSJA DYLAVER GURABARDHI ENVERE LEPURI QANI KULLOLLI AGIM BODURRI SALI ELEZI BLERIM METUSHI REXHEP ASLLANI GAZMENT STAKA AGIM DYMYSHI KADRI SINANI SOKOL KOCI ANDROMAQI PAXHI SHKELQIM SHARRA RAJMOND SHATI MYFTINIA ELBASAN ARTUR MURATI ILIR PISHA BAHRI XHAFERRI HAVA TURKA LUAN CEKOJA ISUF HANOLI ALFRED KUMRIA GENTJAN JUPA LULZIM PASHTANJAKU ADRIATIK DEDJA FLAMUR ZDRAVA EDMOND ELEZI GENCI MULLOSMANI PETRIT JUPA FERIDJAN KULLOLLI IZET PASHTANJAKU ALBERT QOSJA FLAMUR BAJRAMI XHAVIT BAHO SHKELQIM CEKREZI TOMORR TOLLUMI PERPARIM SENJA GEZIM CEKINI SOKOL QOSJA EDMOND LUMSHI BASHKIM BOJA GJERGJI MISHA NAZIF SAMURRI RAMAZAN SAMURRI ADILE CARKU NAZMI META ALIM SULI PIRO VERUSHI ADRIATIK QYPI GURI AGOLLI DHURIM ISMAILI HODO RIKA EDMIR ELEZI AVNI BROSHKA ARDIAN LLESHI NEZIR QOSJA RYZHDI PLAKA DEMIR XHELILI ARDIAN RAGA KADRI DYRMYSHI KLODIAN QYRA BASHKIM GOGA LUAN PISHA IBRAHIM CELA SAMI BOJA VASILLO BELLO EDMOND CARKU MEHMET LECI BESNIK HIDRI KLEO CARKU SPIRO NERGJONI NAIM BARDHI FATMIR SINANI QERIM PISHA SULEJMAN TATA FATOS QOSJA VASIL JOSIFI KADRI PISHA FETI CEKOJA ARQILE MISHA BERTI QOSJA ARIF ZHUPANI HYSEN BICA PETRIT META ARBEN ISAKU PETRO BALLIU SALI META MEHMET ESHJA ANXHELO SAMURRI MUSA MALOKU EMILJAN ZEJNELI FATOS SULA EDMOND BOZHIQI AGRON TAFANI SAIMIR TAFANI TEQJA(ORG FETARE SALI BABAJ) SHYQYRI HASA THOMA GUXHO ARBEN DUKA AGIM MIFTARI NAZMI ZYLI SELIME HYSENI XHEVIT CEKREZI PETREF ASLLANI MIRELA CERRIKU NEBI CEKREZI SHEFQET QYRA HEKURAN SAMURRI ETLIR SHABANI AGIM META BESNIK QUKU MEHMET PISHA AGIM QUKU XHEVIT GJINI SHYQYRI KOCI XHEMALI SAMURRI FLUTUR METOSHI FLORJAN CANGOJA MERSIN LLESHI RAMAZAN SUBASHI SHPETIM CEKREZI FADIL SAMURRI FAIK KALARIA ALTIN CANGOJA PALUSH VOJA KOSTJAN CAKALLI VENEMIN BALLA TAJAR LLESHI ERNESTO HAZIZOLLI SERVET LIKA XHEVAIR LLESHI NAZMI TABAKU IKE LLESHI NIKOLLA ZAIMI ISLAM TAFA DURIM ASLLANI PETRIT IBRO FESTIM SHKURTI XHEMAL STAFA SAMI BICA QERIM MISKA JAKUP BALLIU RRAPUSH ZAVALINA VJOLLCA LEKA SERVET NUREDINI ARBEN KACULI ASLLAN SULI XHEVAHIR BARDHI HYSNI XHARDJA KADRI KRYEMADHI XHEVAIR LLESHI SERVET LIKA ERNESTO HAZIZOLLI KLODIAN AJREDINI VULLNET NUREDI DORIAN KABASHI AGIM LICI LENCI MURATI ARBEN LECAJ AGRON PISHA RESHAT CAKA ALMA QEVANI HEKURAN MUCA SHYQYRI KULLOLLI SOKOL SULA HYSNI HIDRI SELIM RUCI LEDJAN LATIFI DHIMITER SHYTI ROLAND BUZRA BUJAR TAFA IBRAHIM CEKREZI ILIRJAN CANO BUJAR RUDA BASHKIM BALLA ERMIR CELA PELLUMB KOLLARE HEKURAN ELEZI SHKELQIM KOTKA FAIK KURANI SKENDER CARCIU TAJAR LLESHI ZYDI BOZHIQI VASIL TOLLUMI SAMI XHARDJA RAMIZ KORRA HAXHI HOXHA ZENEPE ALLA SHKELQIM TAFA ASTRIT ELEZI RESUL MALIQI MEHMET DAJA FEIM CARCIU FAIK BEQIRI Janixhyra XHEVDET MURATI BAFTJAR DEBROVA RRAPUSH KARAJ SHAQIR PISHA QAMIL BOCI LUTFI PISHA XHEVIT BARDHI ALBERT SINA BAKI LLAHA BESMIR DUKA MISIR KUKA HYSNI HAKA FATMIR SALLA NUREDIN DUSHKU TAULAND XHYRA JASHAR PISHA LUAN KUKA FADIL CANGOJA JANIS RUCI NEZIR BAHO MEHMET HASA NAZMI KASA ADILE BAXHAKU MYZAJETE KANA FERIT HALLA FATI KIKIJA LUTFI CELA BARDHUL META ELTON MURTINI ILIR PAJA BERTI ABEDINI MEFAIL GJOLENA DYLBER XHEMALLARI SULEJMAN SHEHU AVNI RAMZANAJ FAIK META SELAMI TABAKU ALI KUKA MENTOR PLAKU DHURIM DERVISHI ALFRED CELA RAMADAN CARCANI AISHE AGOLLI HAVA TOROMANI JAKUP ALLIU SHEME RUSTA IDAJET QOSJA BAFTJAR DRAGOTI FATMIR SKENDERI QEMAL SENJA XHEMIL ALIU FATMIR DOKO ERJON MUSAI ALBERT SKORRA PELLUMB BAHO ARJOL BAHA GENCI LLESHI QERIM GJEVORI MYFTINIA BROSHKE JONUZ GJEVORI QAMILE KARAJ BASHKIM IBRUSHI KADRI POKA NAZMI SHAHINI BARDHUL BEQIRI DHIMITER KARAJ LEFTER PELLUMBI XHEVAHIR NERPJETRI ANDREA SHKALLA ANDREA HALIMI JANI BODURRI PETRAQ DEDJA ROLAND HYSA GENTJAN LAMCJA SHEFQET MIRAKA SAIMIR LIKA FITNET KOFSHA HEKURAN CELHEMA KUJTIM XHYRA HEKURAN SHTYLLA IBRAHIM CARKU SEJRIJE GORICA THANAS DULJA ARBEN CELA PERPARIM KABASHI SHPRESA KUKA GENTJAN PALI FABJAN KORRA ASLLAN PISHA ARBEN VLLAHI GAZMIR PEPA ASTRIT KOMINI KLAJDI BAKALLI GEZIM PISHA MEHMET HUSHI YZEIR KRYEMADHI ILIR HASA VULE MUCA BASHKIM SOLLAKU IZET HANKO ISMAIL BOZHIQI BASHKIM RUCI BESNIK GJEVORI FAIK DRIZA MAREGLEN XHARDA LUAN NERPJETRI PANAJOT DURRO ASTRIT SOLLAKU MARINA VERUSHI LIMON KALOTI SELIM HAKA TAHIR QYPI AGIM SKENDERI BLERIM SHTYLLA KASTRIOT SHTYLLA ALBERT PEPA ILIRJAN XHYRA DURIM BULLARI KADRI BAXHAKU BARDHUL KUSI ARBEN DRIZARI ARDIAN XHAFERRI OSMAN ABAZI TAULAND XHAKA ARBEN XHIJA ROLAND BIBA MYFTINIA SERICE MYFTINIA QAFE ARI RUSTA HAFIZE DUKA LEONARD SULANJAKU ALEKSANDER CULLHAJ KAMER BALI PASHO BAHA NEXHIP XHYRA BUJAR META FUAT HASANI RIZA VLLAHI TAQI BERDUFI FEIM MUCA SHEFQET HAKA BULETINA FACI HIDAJET SINA RAMAZAN MATRAXHIU KUJTIM SKURA FASLLI BROSHKA ARBEN CAKA BAJAME PEPA FAIK BAJRAMI ROLAND CELA ISA CELA SALI ALLUSTAJ TANE GJINI BUJAR TUFA AGIM SHARRA ILIR LECI PRANVERA ISLAMI KUJTIM ROCI FERDI KOLLCAKU BESIM LISI FAIK ALLUSTAJ BEHAR SULA YLLI FAHRIU FLORENC CALA MAJLINDA CERENI YLLI LAMCJA DRITA BAHA MEHMET BICA BESIM CARKU ARDIAN HAZIZI LORENC KAZA ARBEN PISHA LEME NUKA BASHKIM SINA AZEM LECI DRITAN ALLUSTAJ SHEKLQIM CURA XHEVAHIR GJIKA VENEMIN QOSJA BESNIK PISHA EKISJO METUSHI ARJAN MURATI ARBEN SHABANI HALIT KULLOLLI ANI SALLA RUSTEM KRASNIQI BUJAR ZOTO PELLUMB RUCI LILE BOCI ASTRIT CERENI SOKOL LECAJ MIMOZA HOXHA SHOQATA E SE VERBURVE NAIM DYRMA HASAN BULLARI HALIT TUFA ANDREA XHAKOJ ALBERT CAKA VELI CERRIKU AGRON QOSJA KUJTIM BODURRI ARBEN KASA REXHEP SENA HYSEN KUQJA HETEM BENO HALIT LEKA QANI SHERMADHI FLAMUR TAFA FIDAIR CAKO AGIM QOSJA JANI CAKO SEJDIN HOXHA MALIQ HOXHA EDMOND BILANI AGIM MUCA ASTRIT SHERMADHI DALIP VERCANI JANI KURTINA VIKTOR BALI SELMAN LICI GENCI PEPA ASTRIT PEPA DURIM KUQJA RESHIT KURTI ARDJAN KUME APOSTOL BODURRI SANIJE ELEZI GEZIM LALOSHI GAZMIR SKENDERI NAIM TAFANI BESNIK META SAIMIR BODURRI ARJAN DUZHA REXHEP GJONI XHEVIT MURATI ILIR KRYEMADHI IBRAHIM HOXHA QERIM KUKA ABAZ LOKA DAFINA ISUFAJ ABAZ MALJA BLERIM KUQJA ALEKSANDER GJYLA RYSTEM SULMINA ILIR MUCA SELMAN PLAKA ISUF BROSHKA KASEM METHASA ILIR TAFANI TAJAR BULLARI ARBEN REXHEPI MUSTAFA OMERI MEXHIT BAHA HYQMET LLESHI BAJRAM KASA ALEKSANDER CAKALLI ALTIN BODURRI LIMON BAHA ERVIS CEHU SOKOL TAFA SHEFQET ROCI ADIL KURTI PETRIT DERVISHI DASHAMIR HOXHA TAULANT CAKALLI ILIR MURATI QEMAL MEHALLA LINA HYSENBELLI NDRICIM BARDHI KUJTIM PEPA VLADIMIR ASLLANI RUSHAN LATIFI SAMI GAXHJA DEMIRE SENI AVDI HOXHA RAMAZAN GJONI GEZIM DAULLJA ASTRIT SHIMA RRAHMAN ELEZI ELTON SHATI MYSLIM DEBROVA BASHKIM AGO KUJTIM RRESHKA XHEMALI QUKU MINUSH VERCANI SERVET RAMA REFAT CEKA AGIM CEKOJA FATOS SINANI AGUSH GURABARDHI ISLAM XHERRI LIRI BAHA ZUHDI URUCI FATOS SOLLAKU BUJAR ELEZI SHERIF POPA SHYQYRI ZIKA SALI CARCIU TAULANT LLAHA TOMORR BALLA MURAT AHMATI BLERIM HASKJA KADRI HIDRI ERVIS HIDRI FATMIR CARKU FATOS HALIMLLARI KUJTIM CEKANI FERIT MJESHTRI XHEVAHIR ALLA SHERIF GJINI FATMIR META XHEVAHIR SAMURRI MUSTAFA KOLA MUHARREM HOXHA IDAJET HYSA VAIP HASKJA BESIM RAMA FLAMUR HYSA MISIR HASKJA IDLIR KUMRIA GENTIAN MURATI ANTONJO SULANJAKU ARGJENT ISMAILI MUSTAFA KROZI GEZIM LICI LULZIM SHERMADHI PELLUMB SHERMADH FERDINANT KUSI SAIMIR KASA DASHAMIR PEPA SHPETIM KICKA XHEMALI SHABANI KUJTIM HASANI MIRELA METANI KASTRIOT ZDRAVA FATMIR SHERMADHI ASLLAN REKA RRAPUSH SOLLAKU HYSNI ROCI HASAN TOCILA BARDHUL LIKA MITAT HANKO IDRIS JOLLA SHAHIN CERRIKU MEHMET ZAIMI ABDYL HASKO KRESHNIK JOLLA HAMIT DORA BESIM QEFI QEMAL ELEZI NAZIF ZEQIRI HYSEN RUSTA PELLUMB CEKREZI REFAT PISHA RIZA MYRTA LUAN CEKANI SALI CEKOJA VENEMIN PANXHI ALBERT SHTARA RAMAZAN KUSI DAUT SINANI SKENDER PARALLOI PETRIT KOLONJARI EUGLENT ELEZI KRISTO KICKA EMIN PRECI BASHKIM CEPA KRISTAQ ROCI FLORAND GJONI VALTER CAKALLI ADRIATIK DEDJA SHABAN PRECI ALBERT SHARRA ELTON KRYEMADHI REFAT KUQJA HAZIZ PRECI HAMDI DURAKU LIMAN LALA BESIM ELEZI VLADIMIR MURATI SHPETIM JOLLA FESTIM BEZATI BLEDAR JOLLA MURAT BEZATI XHEVDET SHABANI ARIFE LAMCJA BESIM XHAKA TOMORR LAMCJA ADIM DYMYSHI RAMAZAN LICI EUGLENT ELEZI KUJTIM MURATI ERJON DORA ILIRJAN FEZULLAU SADI SAMURRI YLBER ZEQO FERDINAND META LATIF URUCI VALDET HYSA GAZMIR SOLLAKU KAMER SHABANI GAZMIR SOLLAKU ARBER KARAJ ANDREA MALOKU FAIK CANGOJA XHEVIT PISHA AGRON KUCI ELTON RUSTA SALI SHUSHARI TAULANT CAPJA ARDJAN GJOLENA JASHAR SPAHIU REFIK JOLLDASHI EMVER SHABANI AGIM SHABANI FATMIR KISHTA SHAQIR CELA HASAN DYBELI ENI XHAFA DHIMITER DEDJA PETRIT GJIKA GAZMIR KASA GAZIM SHABANI AGRON KALLKU FERDINANT TAFA VLADIMIR DUNGA SHPETIM LLESHI PERPARIM TASHI NANI QOSJA NEZIR KOTKA ARDIAN HASKJA BUKUROSH BALI KLODJAN JOLLA GJYRGJI MUSAJ METAN TAFANI FUAT MYZYRI ALFRED SKURA STEFAN PAJA ARDJAN KISHTA AGIM MARA BANUSH ELEZI XHEZAR PAJA KASTRIOT BEGOLLARI FAIK RAMAZANI YZEIR CERRIKU CAJUP BRUSHLLI MONDI PRECI JETNOR BALI SHYQYRI MECJA FADIL LLESHI ISLAM RUSTA FLAMUR BUZDRA BESNIK GJINI QAMIL CELA SAMI ESHJA ILIR VERCANI LLAZAR RANXHA AVNI BAHA RAMAZAN URUCI LEONIDHA TRUSHI ELDI CALA BASHKIM BRADASHESHI XHAFERR XHAKOJ HEKURAN KASA MYFTINIA BALLDREN ADRIAN KASA MEHMET BURRAJ SHERIF STAFA ILIR GEGA MIKEL KUME RAMAZAN DAULLJA DESHIRE ISA FATMIR PISHA GAZMIR DERVISHI GRAMOZ GJUNI MELADIN BEQO KLODJAN HOXHA AGIM META BEHAR CEKA PERPARIM QYRA MEHDI BALA AGRON BALA HAXHI HAXHIU SAMI VASKU REXHEP SHABANI` QAZIM HAZIZI MUSA SAMURRI HYSEN CENOLLARI HAMZA CEKANI SHAIP KRASNIQI BESNIK IPEKU FATIME LALA NEXHMIJE ELEZI GERALD SINANI ORNELA CELIKU BASHKIM CAPO ILIRJAN HAZIZOLLI ELMAS PISHA ZEGJINE ZDRAVA GENTI BEZATI PETRIT JOLLA BEHARE PLAKA CLIRIM BALLIU GEZIM XHARDJA SAMI SENA ARJAN DEBROVA XHEVAHIR XIBRAKU PETRO HASKURTI DURIM BRAHO AGRON KUKA BESA SHABANI ILIR KULLA ISA BARDHI KLODJAN SEJDINI QEMAL RAMA SANDRI DUKA NDRICIM TAFANI ARBEN HIDRI REXHEP MULLAHU QEMAL KRYEMADHI FADIL MALOKU SHYQYRI SAMURRI OSMAN GUBERJA MEHMET GASHI QEMAL STAFA KEVIN CARKU ILIR GJATA HANCE BAHO KADRI TOSKA ISLAM DANI VLADIMIR KADIU FATMIR PISHA ZIJA DAUTI HALIL NDREU NIKOLL HALILI BASHKIM PECI QAMIL HIDA HAXHI LLESHI BUJAR ZOTO KUJTIM MAZE PANAJOT KACA IBRAHIM SALLA FIQERETE PISHA ILIR META HALIT KASA MYFTINIA ELB GAZMIR META MANUSHAQE BEJLERI FETI FAHRIU KUJTIM IBRUSHI DHIMITER DEDJA FATMIR BAJRAMI SHERIF DRAZHI PELLUMB JOLLA KRISTJAN KASA BANUSH STAGA ALMA KOPRENCA ARBEN FEZA ISAT ASLLANI ZENUN URUCI MARIGLEN CEKANI EDUART MUCA KUJTIM SALIU FERIT KULLA AGIM HUSHI OSMAN DEMIRI AGIM HUDHRI ILIRJAN XHAFA SALE MUCA AQIF MUHA ADRIATIK SINANI AVNI HASA ADRIATIK SALLA VANGJEL HASKURTI ZYLYF ASLLANI RAKIP CERRIKU ARBEN DUKA KADRI VIDHANI XHEMAL LICI KLAJDI MUSAI AGIM HYSA MEHEDI HOXHA LULZIM DERVISHI HATIXHE BORUFI FLORENC XHAKOJ SULEJMAN ASLLANI SAIMIR HYSA TAHIR BODURRI ARBEN HOXHA SHYQYRI TAFA LEFTER BODURRI KOSTAQ OSMANI DRITAN DURAKU ASTRIT OMERI HAXHI DEMIRI ENGJELL QYRA PETRIT LAMCJA NAZMI LICI HAZIZ MURATI ISLAM TAFA PULLUMB ZERO OSMAN HIDRI ILIR GJATA ESMA SULEJMANI TOMORR SINANI XHELAL LLESHI PELLUMB CMERI XHEVAHIR NDREU MUZA HAZIZI KRISTAQ TOCI SHEFQET HOXHA HASAN ZORBA LAVDIM SHULI BESIM MIRAKA ARJAN KOKA ELTON HAKA KUJTIM SKENDERI EDUART STAKA Gentian toska Nazmihoxha AGIM KULLA FAIK BICA SHERIF HYSA KADRI META SELIM DUSHKU SHPETIM GJINI ALI KURTI ELTON RUSTA MEHMETALI CEZMUKA MALO DEMIRAJ VIKTOR BIBA ILIR RAMA FATMIR QYRA JULIAN KULLOLLI KOSTANDIN SHIMPLAKU ARBEN MUHA LUFTAR AHMATI JANI TAFA FLORI LISI XHEVAHIR BALLIU ISMET ZAJAKU ANDREA JANI ENVER KASA ANDUEL XHYRA HALIL RRANGA EDMIR XHARDJA BUJAR TAFA DURIM QOKU GEZIM LAZI BASHKIM QOSJA METAT KULLAKU METAT KULLAKU AZIS LIKA OLSI BUJARI SKENDER STAKA LULEZIM HYSA LULZIM CEPA AGIM BEGA BESIM MALJA ARJET JANCA INDAET NUREDINI KUJTIM HOXHA HASAN IDRIZI GEZIM COLLAKU MARJANA RUCI FESTIM BUDANI QANI BALLA SHKELQIM BALLA RAKIP VLLAHI REXHEP GJINI SHERIF SINANI MAREGLEN BAHA BLERIM GJONI MAJLIND HIDRI AGIM ISLAMI DYLBER SALIASI ARSEN JONUZI ALEKSANDER SALLAKU RUSHIT QEVANI KADRI SOLLAKU HAJDAR ZYBA ERJON BRAHO ARTUR KUMRIJA BASHKIM SOTA OLTJON DEBROVA SHERIF GJINI SHABAN METUSHI VESEL SHARRA PREMTIM ISLAMI SAMI DURAKU SAIMIR BARDHI FIQIRI GJATA FLAMUR SHTOGU KUJTIM SHEHI SHAQIR VOGLI FLAMUR HOXHA RRAHMAN PEPA TAHIR CELA ZYBER KASA GEZIM TOCI HYSNI MECJA AGRON MUCA NATASHA SHABANI BESIM XHAFERRI LATIF LLESHI MUHARREM SHABANI KUJTIM KUCI VAIP HASKJA KADRI POLISI NAIM IDRIZI GAZMEND KASA KRISTAQ VERUSHI FATMIR JOLLA AGIM SOLLAKU SHPETIM KOCIU FERDINAND YZEIRI HAKI XHOXHA FERDINAND PISHA ADRIAN BALLA DRITAN ZAVALINA HYSEN FILJA FREDI LUSHKA RAMAZAN KUME SHKELQIM CAKANI KUJTIM COGA JAHO BASHMILI SAIMIR XHYRA INGRID BAHO BASHKIM BEQARI NADIRE KUQJA FERIT HOXHA ARDJAN MHILLI BESNIK GJINI XHEMILE BIBA RESHIT LLESHANAKU EDJOL RANXHA RAMIZ HOXHA EDMIR NIPOLLI SHEFQET NASUFI PETRIT BAHA ALTIN CAKALLI YLLI TANUSHI FLORI SHEHI RAMADAN GJINI KUJTIM CAPJA HABIB KAJA LUAN KOLLA DRITAN HYSA GEZIM META OSMAN ISAKU TEFIK TASHI FASLLI HOXHA RRUZHDI HYSA ISLAM SHUKULLI MARIGLEN MUSTA AVNI TERZIU SOKOL LAMAJ VULLNET XHAJA VULLNET XHAJA ADRIATIK XHAJA EDUART TAHIRI XHEMAL LLESHI ZENEL TOROMANI ARTENIS CELA JONUZ KARAJ NAZMI PISHA AGRON PANXHI KADRI LATIFI ALTIN MUCA QAMIL KARAJ SULEJMAN SHAHU STAVRI TOCI FERDINAND TOCI FLORA CEPA MUSTAFA COLLAKU SOKOL IPEKU JOSIF SHATI SHKELQIM TANUSHI AGRON SOLLAKU XHELAL PISHA LUTFI IDRIZI SOKOL DEDJA PERPARIM PISHA SPIRO BALLIU MYSLIM ISAKU HYQMET KOVACI ISLAM META HAVA BALLIU RAMAZAN SULA VASILLAQ PRIFTI XHELAL CANGOJA SERVET FERTI ESPRES AHMATI ESTREF FERTI NEZIR KOVACI BILAL ROCI BILAL ROCI BILAL ROCI YLLI SINANI BUJAR CEKREZI GRAMOZ BAJRAMI ILIR NERGJONI VIKTOR ISMAILI TAQI OGA ASTRIT CEKREZI ERLIS AHMATI YLLI MURATI SPIRO PANXHI ARMAN ELMAZI ASTRIT GJONI ARDJAN PRECI DALIP CAPJA BASHKIM LECI ALI GOLI ADRIATIK CEROVA SHKELQIM PISHA NOVRUZ LUZI DALIP CAPJA BASHKIM PLAKA ARIAN DUSHKU FLORENC FILJA KASTRIOT DOKOLI FLAMUR MUCA NDRICIM HAKA KUJTIM HOXHA LEFTERI ZGURI REXHEP PISHA SPARTAK KORRA RIFAT BALLGJINI IBRAHIM CEKA ILIR BAHA BEXHET LUTA DILAVER CERRIKU FERDI LAMAJ HAXHI BAJRAMI SADI MALOKU AGRON CAKALLI RAMAZAN KACI FADIL BAJRAMI VLADIMIR QOSJA SHYQYRI BALLKOCI ETMOND MEZINI MUSTAFA DEMIRI KUJTIM META NDRICIM SHULI BARDHI PANXHI ARDJAN KOCI ELTON MUCA XHAFERR HIDA BAFTJAR RUDAYour email address will not be published. Required fields are marked *Comment Name * Email * Publikohen emrat e pronarëve që do marrin shpërblim për tokat e zëna nga ndërtimet informale. 124 milionë lekë është fondi…Konflikte në mes të garës për tenderin e mirëmbajtjes së tunelit të Kërrabës. Një kompani ankohet në KPP që të…Personat duhet të tërheqin dokumentin në zyrat e Hipotekës në Vlorë. Emrat në radhë, pasi kanë marrë lejen e legalizimit…Jakup B. GJOÇA Parlamenti i sotëm shqiptar nuk është më i popullit. Deputetët nuk janë votuar nga populli, prandaj edhe…Lutfi Dervishi Hapja e protestave të opozitës me muzikën e filmit “Skënderbeu” – një prodhim rus siç u vu re…Një lajm i trishtuar është shpërndarë me anë të një statusi në rrjetin social të teatrit ‘Aleksandër Moisiu’, në Durrës….Adresa: Redaksia: ( +355 ) 44 309 215 [email protected] Marketing: ( +355 ) 44 309 210 ( +355 ) 69 87 90 918 [email protected] Politikat e privatësisë www.shekulli.com.al është botim i UNIpress shpk me Nipt: L21623018M Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019. Website designed by TOK / Digital Agency