Lajme KLSH    

Anëtari i Kryesisë së LSI-së, Klevi Pojana në një intervistë për Scan Tv, ka folur në lidhje me protestat që kanë pushtuar vendin dhe për djegien e mandati nga opozita. Pojana është shprehur i prerë se opozita nuk ka asnjë hap pas, teksa ka theksuar se protestat i kanë dhënë shpresë Shqipërisë.Ju jeni dhe përfaqësues i forumit rinor…Unë jam në mënyrë të përditshme në kontakt të drejtpërdrejtë me të rinjtë dhe sinqerisht është e dhimbshme, është e frikshme dëshira në masë e 99% e të rinjve për tu larguar nga vendi. Nëse dikur mund të thonim që ata njerëz, të cilët kishin dëshirë për t’u larguar nga vendi ishin ata njerëz që kishin një përballje më të madhe më plagë sociale dhe me varfërinë, sot ata që duan të largohen nuk kanë më asnjë dallim. Sot duan të largohen të gjithë, ata që hasen me varfërinë, por dhe ata, të cilët kërkojnë një standard më të mirë për jetesën e tyre. Kërkojnë një edukim më të mirë, kërkojnë një sistem më të mirë shëndetësie, rendi e publik e të tjera.Në këtë vend është vrarë shpresa për të gjithë dhe ajo çka ne duhet të bëjmë, ajo çka është detyra e opozitës shqiptare dhe ajo çka është në fakt detyra e çdo njeriu, i cili ka një zë qytetar dhe do të jetë pjesëmarrës aktiv në shoqëri është të ngrejë zërin, është të reagojë ,është të protestojë dhe të kërkojë ndryshimet e nevojshme që ky vend të mos humb rrugën për në integrimin europian, por jo thjesht në integrimin europian si një hap që duhet hedhur për t’u integruar në një familje, por në arritjen e standardeve më të mira të BE-së në vendin tonë.Ne kemi ndjekur deklaratat dhe të mazhorancës edhe të opozitës pas protestave, dje kemi ndjekur dhe deklaratën e Presidentit Meta, si e komentoni?Unë e kam ndjekur deklaratën e Presidentit Meta siç kam ndjekur me kureshtje të gjitha deklaratat që janë bërë mbi situatën.Duhen të bëhen hapa pas, Presidenti e cilëson të tillë.Unë faktikisht e vlerësoj qëndrimin e Presidentit në vijimësinë mbi situatat dhe mbi ndodhitë që kanë ndodhur në politikën shqiptare, por dhe në vend dhe në këtë rast dua të them që opozita shqiptare nuk ka dhe nuk mund të ketë më hapa pas sepse do të ishte një tradhti ndaj interesave të qytetarëve, ndaj interesave të vendit, ndaj zhvillimit të vendit.Ajo çka duhet thënë është se mazhoranca, kjo qeverisje, e cila e ka humbur funksionin e saj dhe mbi të gjitha është faktuar e fakte, me zë dhe figurë se është një qeverisje e dalë me vota të blera të trafikuara. Mund të përmendim këtu rastin e transmetimit të pamjeve të televizionit italian RAI2, por më flagrante ishin ato të publikuara nga Zëri i Amerikës, por dhe po kështu reportazhe të zhvilluara dhe të transmetuara nga televizione të ndryshme në të gjithë Europën, të cilat kanë treguar se kjo qeverisje faktikisht nuk është zgjedhja e sovranit shqiptar, por faktikisht është qeveri e dalë nga vota të manipuluara, të blera dhe mbi të gjitha me një ndikim shumë të madh nga grupet kriminale e paratë e drogës. Kështu që në këtë pikë, çdo hap pas i opozitës shqiptare, do të ishte thjeshtë një tradhti ndaj interesave të qytetarëve, interesave të vendit dhe mbi të gjitha një tradhti ndaj objektivit tonë madhor, qëllimit tonë të përbashkët, integrimit të vendit në familjen e BE-së sipas standardeve më të mira.Padiskutim që thirrjet dhe deklaratat për më tepër përgjegjshmëri, për më tepër dialog mes palëve janë gjithmonë të mirëpranuara, por në këtë rast ajo që duhet të tregojë më shumë seriozitet, përgjegjshmëri dhe reflektim, është mazhoranca, është roli i qeverisjes që duhet të ndryshojë dhe duhet tregojë realisht që me këtë arrogancë nuk mund ti përgjigjet dëshirave dhe qëllimeve të qytetarëve shqiptarë.Anëtarët e LSI-së që pranuan të marrin mandatin e deputetit, shprehën të njëjtën gjë. Ylli Shehu tha që nuk mund të tradhtojë interesat e elektoratit. Edhe ju keni qenë vetë në listë pritje për të marrë mandatin. Si e komentoni veprimin e tyre?Unë nuk dua të bëj komente mbi komentet e të tjerëve, por di të them vetëm kaq. Unë jam një djalë i ri, i cili fatmirësisht në politikë pata fatin të hyj në një moshë që nuk e kuptoja negativitetin që mbante politika në vetvete dhe dua që këtë qëllim të pastër për veten time, për atë aspiratë që kam në politikë, ta ruaj deri në fund. Nuk mund të pranoj që nderi im as të shitet dhe as të blihet.Ju thoni që ata janë shitur?Kjo është thënë në media ditët e fundit, për mua nuk ka aspak rëndësi nëse janë shitur, janë blerë, kanë zgjedhur të ikin me dëshirën e tyre të lirë. Për mua ka rëndësi që ata kanë bërë zgjedhjen e gabuar, në raport me atë ç’ka sot ka nevojë vendi, në raport me atë ç’ka kanë kërkuar qytetarët shqiptarë publikisht në protesta. Kështu që ata kanë humbur nga misioni i tyre, kanë humbur nga qëllimi që dikush duhet të ketë në politikë për të përfaqësuar realisht qytetarët, për të përfaqësuar realisht zgjedhësit e tij. Në fakt flasim në një moment historik për vendin, një moment që ndan se cili do të pozicionohet në kahun e atyre që kanë të drejtë dhe atyre që nuk kanë.Pra ata do të gjykohen nga historia?Padiskutim që kanë bërë një zgjedhje tejet të gabuar për përfaqësimin e qytetarëve dhe për pjesën e të qenit përfaqësues të sovranit në Parlament, por përveç kësaj në aspektin politi, ata e kanë bërë vetë zgjedhjen e tyre për t’u distancuar nga ajo që e gjithë struktura e LSI-së në mënyrë unanime, ka zgjedhur për t’ju përgjigjur kërkesës së qytetarëve shqiptarë kështu që është shumë e qartë se cili është gabim dhe se cili mirë.Si mendoni ju e gjithë kjo situatë politike e krijuar, pengon investimet e huaja, bizneset e huaja për të ardhur në vendin tonë? Fatkeqësisht mendoj që situata e krijuar thënë më parë i ka penguar xha bizneset e huaja, investimet e huaja dhe biznesin vendas për tu rritur dhe për të qenë i suksesshëm ne vend. Mund të kujtoj këtu thjeshtë raportin e para pak kohëve të KLSH-së që tregonte që dëmi në buxhetin e shtetit ishte mbi 1 miliardë euro, ç’ka është një shifër e frikshme, e tmerrshme për këdo i cili zgjedh të investojë dhe për këdo i cili kupton se në këtë vend faktikisht biznesi por jo vetëm biznesi, çdo veprimtari tjetër lidhet me korrupsionin, lidhet me një veprimtari e cila është në shkelje me ligjin.Për sa i përket klimës që po flitet që ndoshta protestat dëmtojnë imazhin e vendit, një gomë e djegur kërkon 200 mijë koncerte nga një artist, për mendimin tim të tilla shfaqje, të tilla demostrime ndodhin në çdo vend të botës. Kemi fatin e mirë që vetëm pak kohë më parë ka ndodhur në mes të një nga civilizimeve më të ndritura Europiane siç është Franca dhe nuk mundet kurrsesi të thuhet që kjo gjë dëmton imazhin e vendit sepse për mendimin tim demokracia, një nga mjetet më efiçente për të qenë e shëndetshme në vijimësi ka protestën.Padiskutim që nuk është as dëshira jonë e nuk ka qenë kurrë as qëllimi ynë që protestat të kishin dhunë dhe të kishin shfaqje të cilat mund të dëmtonin sa do pak imazhin e vendit por përballë një reagimi arrogant , përballë një reagimi të dhunshëm, përballë nxitjes dhe provokimit të qytetarëve të cilët faktikisht janë qytetarë të cilët vijnë nga probleme të shumta sociale, vijnë nga halle të mëdha.Në atë protestë ka njerëz që jo vetëm që dalin, sepse e kuptojnë fare mirë sa të korruptuar janë sot këta që janë në qeveri por ka edhe qytetarë që vijnë faktikisht sepse vetëm para pak muajsh ishin në burgje, në dyert e komisariateve vetëm, sepse nuk kishin mundësi të paguanin dritat. Ka nga ata qytetarët që vijnë aty për të protestuar, sepse kjo qeverisje në saj të projekteve me firma offshore dhe firma të falsifikuara kërkojnë tu prishin shtëpitë dhe tu rrëmbejë pronën. Kjo është arsyeja e masivizimit të protestave por kjo mund të jetë një arsye pse ndoshta ne kemi parë disa shfaqje që nuk ka qenë dëshira dhe qëllimi i askujt nga ne, por prapë e them që protestat i kanë dhënë Shqipërisë shpresë.Unë kam parë shumë njerëz, të cilët kanë qenë shumë më optimistë kur kanë ardhur në protestë se ç’kanë qenë më parë, sepse shikonin që realisht vullneti i këtij populli për të reaguar kur gjërat po shkojnë keq është pozitiv në raport me atë ç’ka ata presin për të ndryshuar në të ardhmen dhe pa dyshim që këtij vullneti opozita shqiptare duhet ti përgjigjet me thirrjen e protestave dhe mbi të gjitha për ti qëndruar kauzave që këto qytetarë kanë.Si do të vazhdoni më tej? Si do të jenë hapat?Këtu ka vetëm një zgjidhje, që është thënë dhe është bërë publike jo vetëm nga opozita, por edhe nga çdo qytetar shqiptar që e pranon këtë gjë. Është krijimi i një qeverie transitore që do të përgatisë zgjedhje të lira, të ndershme, të pandikuara dhe të pa cenuara nga askush. Largimi i Edi Ramës, largimi i kësaj klike që i ka marrë frymën zhvillimit të vendit dhe padiskutim ti hapim rrugën proceseve integruese, sipas standardeve më të mira të demokracisë.

Publikuar më 06.03.2019 nga Eno ShkëmbiBrenda një jave në 6 bashki të vendit kanë shpallur 8 fitues me kontrata mbi 100 milionë lekë. Erjon Veliaj i ndan për fasada, Dritan Leli për luksin e bashkisë, ndërsa Vangjush Dako për rrugët e LalzitNeritan GjergoVetëm brenda 1 jave, në 6 bashki të vendit janë firmosur kontrata tenderësh, për kompani të favorizuara. Regjistri i openprocurement shënjon një shfaqje të re alarmante në periudhën nga data 17 deri në 22 shkurt, ku për tenderë me vlerë të lartë, mbi 10 milionë lekë, janë skualifikuar të gjitha kompanitë pjesëmarrëse me përjashtim të fituesve. Këto lloj prokurimesh manipulative përveçse favorizojnë manipulimin e fondeve janë qartazi korruptive, aq më tepër kur nisin të masivizohen në periudhën parazgjedhore. Rekordin për periudhën e kontratave në fjalë e mban bashkia e Tiranës, me tre tenderë të cilët së bashku e kalojnë vlerën e 90 milionë lekëve, ku në të në dy raste janë skualifikuar të gjithë operatorët përveç fituesit, ndërsa në një prej tyre nuk ka pasur garë.TiranëTenderi i parë lidhet me fasadat dhe rregullimin e hapësirave të vogla në kryeqytet, të cilat do të kushtojnë këtë vit 52 milionë lekë. Bashkia e Tiranës ka shpallur tenderin në fund të dhjetorit, ndërsa gjysmën e dytë të shkurtit është shpallur edhe fituesi. Bëhet fjalë për kompaninë Aurora Konstruktion, e cila ka fituar garën përballë dy operatorëve të tjerë, të cilët janë skualifikuar për shkak të mosplotësimit të disa kritereve teknike, ndërsa shpallja e fituesit shënjohet me redflag (flamur të kuq). Skualifikimi nga gara i  konkurrentëve, në praktikën e prokurimeve konsiderohet një ngjarje ose rrethanë që  tregon një shqetësim apo ekspozim mbi rrezik potencial të pajtueshmërisë ligjore për sjellje të paligjshme ose joetike të biznesit, veçanërisht në lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit të ligjeve anti-korrupsion.  Bashkia e Tiranës po i mëshon fort idesë për shfrytëzimin e hapësirave të vogla në lagje dhe pranë rrugëve kryesore, një formë e re kjo që së jashtmi merr përgëzime nga qytetarët, por  nga ana tjetër ngre dyshime për matjen e shpenzimeve që kryhen me paratë e taksapagueseve.Por, këto hapësira, deri më tani kanë rezultuar të jenë ineficente, sipas një raporti të fundit të KLSH-së për këndet e lojërave. Po në javën që lamë pas, një tjetër investim publik i bashkisë Tiranë është markuar me ngjyrë të kuqe. Bëhet fjalë për tenderin për ndërtim të integruar kopsht e çerdhe Kodër Kamës, kosto e të cilit shkon në 33,3 milionë lekë. Në këtë tender kanë marrë pjesë 7 operatorë, nga të cilët u skualifikuan 6 dhe tagrin për ndërtimin e mori konsorciumi Klajger Konstruksion dhe Everest Shpk.  Klajger është kompani me historik në Tiranë e Kamëz, pasi që nga viti 2004 ka fituar 25 kontrata në të dy bashkitë, nga të cilat 5 në kryeqytet. Ndërkohë, nuk mbetet pas as Everest Shpk, e cila ka marrë 545 milionë lekë nga 17 kontrata publike që ka lidhur deri më tani.  Por, në javën e tretë të shkurtit bashkia Tiranë ka dhënë edhe një tender tjetër,për furnizime me materiale të zyrave. Ky tender me vlerë 66 milionë lekë është fituar nga shoqëria Rafin Company, e vetmja që ka marrë pjesë. Rafin, me administrator Renido Petritaj fiton në këtë mënyrë tenderin e 7 në kryeqytet, këtë herë i sigurt që në momentin e shpalljes së prokurimit.DurrësRikonstruksioni i rrugës së njësisë administrative Manëz, në Durrës ka ngjallur interesin e 14 konkurrentëve në tenderin e hapur nga bashkia në 19 dhjetor 2018. Por, ky tender që kushtoi 33 milionë lekë  përjashtoi 10 kompani, ndërsa shpalli fituese kompaninë Shkëlqimi 07, madje duke skualifikuar edhe një kompani që kishte bërë ofertë ekonomike më të ulët. Siç duket edhe në bashkinë e drejtuar nga Vangjush Dako, me gjasë në kapitullin e fundit të  saj, tenderët korruptivë nuk ndalen as në muajt e fundit të pushtetit.VlorëNë Vlorë tenderi për Ndërtimin e Sallës së Këshillit Bashkiak i është dhënë kompanisë Colombo, me arsyetimin se dy kompanitë e tjera të skualifikuara  iu mungonte një vërtetim për vinç ekskavator dhe një ekspert zjarrfikës në listë pagesë.  Salla e Këshillit, në vijim të shpenzimeve të luksit që kërkon kryebashkiaku Dritan Leli do të kushtojë 38 milionë lekë dhe për të është caktuar një afat 3-mujor për ndërtimin, çka do të thotë se ajo nuk do të shërbejë vetëm për pasardhësin e Lelit, por do të jetë edhe në dispozicion të tij për afro 3 muaj, në ato pak mbledhje që do të merren vendimet e këshillit. Mania e Lelit për shpenzime luksi ka nisur që kur u zgjodh kryetar bashkie, ku ndër të tjera ra në sy edhe kërkesa për pasjen e një pasqyre me çmim 2 milionë lekë të vjetër.  Në dokumentet e tenderit  të asokohe shkruhej se është hapur procedura “për miratimin e rregullave të prokurimit publik” për Blerje Pasqyrë, dhe të përdoret procedura e prokurimit me vlerë të vogël, me fond limit 190,400 lekë. Në dokumente kërkohej të blihej një pasqyrë 5 mm me sipërfaqe 13.6 metër katror dhe në të katër anët kuadraturë me gjerësi 2 cm. Tashmë, mania është zhvendosur edhe në atë sallë ku Leli hyn rrallë, për vendimet e Këshillit.KontratatBashkia Librazhd me fond limit 11 milionë lekë ka mbajtur një tender për rikonstruksionin e kanaleve vaditëse. Në tender ka marrë pjesë vetëm një konkurrent bashkimi i operatorëve Delia Impex & Loshi BL shpk. Tenderi është markuar me dyshime pasi ka mungesë konkurrence dhe ka nevojë për thellim në vlerësimin e rrethanave dhe kritereve që bënë të mundur vetëm një operator të interesuar. Kontrata do të zgjasë vetëm një muaj çka parashikon edhe pagesën e plotë të vlerës me TVSH. Po kështu, edhe në bashkinë e Elbasanit, gjatë periudhës në fjalë,  janë dhënë disa tenderë të tillë. Ndërkohë, në Kavajë gara për ndërtimin e rrugës Synej Bago ka rezultuar të jetë fiktive, pasi nga 8 konkurrentë, 6 janë përjashtuar. Tenderin në bashkinë e drejtuar nga demokratët e ka fituar kompania Biba X, e cila ka një afat 3-mujor për punimet.     Your email address will not be published. Required fields are marked *Comment Name * Email * Më 16 mars, në ditën kur opozita do të zhvillojë protestën para Kryeministrisë, Edi Rama do të largohet nga kryeqyteti….PD lëshoi të tjera akuza në drejtim të ministres së Shëndetësisë Manastirliu, si përgjegjëse për lejimin e depozitimit të ilaçeve…Deputetja Rudina Hajdari ka takuar ambasadoren e Gjermanisë në Tiranë, znj. Sussane Shutz. Hajdari tha se gjatë takimit u diskutuan…Eriston Ziu Shqipëria është i vetmi vend “demokratik” në Europë që ka një Kod Zgjedhor, të hartuar dhe të mbështetur…Vladimir Lulaj ‘Dialogu politik të bëhet në parlament-artikulojnë disa ambasadorë të akredituar në Tiranë. Partia ‘Zgjidhja’ thotë: “Parlamenti, të nderuar…Deliana Lazarova dirigjentja fituese e NRTA Conducting Competition. Pas drejtimit të tre konkurrentëve  juria e përbërë nga personalitete ndërkombëtare të…Adresa: Redaksia: ( +355 ) 44 309 215 [email protected] Marketing: ( +355 ) 44 309 210 ( +355 ) 69 87 90 918 reklama[email protected] Politikat e privatësisë www.shekulli.com.al është botim i UNIpress shpk me Nipt: L21623018M Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019. Website designed by TOK / Digital Agency

Ish-drejtori i Qendrës Spitalore Universitare “Nënë Tereza”, Edmond Rrushi dhe 4 ish-drejtues të tjerë janë kallëzuar penalisht nga KLSH për shpërdorim detyre. Në përfundim të auditit të ushtruar për periudhën 1 janar 2013 deri më 31 dhjetor 2013, është konstatuar se në këtë institucion janë keqmenaxhuar fonde në vlerën 560 mijë dollarë, duke i shkaktuar shtetit një dëm ekonomik në masën 350 mijë dollarë.Të kallëzuar në Prokurori është edhe ish-shefi i Shërbimit Farmaceutik, F.M; pasi gjatë auditit u konstatua një gjendje e lartë medikamentesh të skaduara në depot farmaceutike të QSUT.“Kështu, rreth 107 artikuj (barna dhe medikamente të skaduara) rezultojnë gjendje nga viti 2012, me vlerë 40,909,510 lekë, ndërsa për vitin 2013, vlera e medikamenteve të skaduara arrin në 15,370,410 lekë. Dëmi i shkaktuar nga keqadministrimi apo pakujdesia në planifikim të nevojave, si dhe nga shpërndarja e medikamenteve, kap kështu shifrën 56,279,919 lekë”, thuhet në njoftimin e KLSH.Për shkelje sa i takon procedurave të tenderimit dhe prokurimeve është kallëzuar penalisht edhe ish-titullari i Autoritetit Kontraktor me inicialet E.B.Ndërsa shkelje janë konstatuar edhe sa i takon riparimit të aparaturave mjekësore, dhe të kallëzuar janë ish-Përgjegjësi i Njësisë së Inxhinierisë Klinike, R.B; dhe ish-Përgjegjësi i Sektorit Teknik, A.Gj.Për përmirësimin e gjendjes, KLSH i ka rekomanduar QSUT 29 masa organizative, 4 masa për shpërblim të dëmit të shkaktuar në vlerën totale 35,500, 000 lekë, si dhe 16 masa disiplinore. KLSH ka kërkuar marrjen e masave disiplinore “zgjidhje e kontratës së punës” për 5 punonjësit e mësipërm të QSUT dhe masën disiplinore “vërejtje me shkrim” për 11 punonjës të tjerë. Ja shkeljet e konstatuara:1. Gjatë vitit 2013, QSUT ka realizuar 159 procedura prokurimi me fond limit te përgjithshëm ne vlerën 2,910,405,000 leke, nga të cilat 54 procedura me “Negocim pa botim paraprak të njoftimit të kontratës”, me vlerë të përgjithshme rreth 1,280.000.000 lekë. Si pasojë e këtyre procedurave, institucioni ka shmangur, në disa raste edhe qëllimisht, zbatimin e procedurave standarde të tenderimit, duke mos lejuar konkurrimin në tender të subjekteve të tjera private.Autoriteti Kontraktor ka përzgjedhur këtë procedurë në kundërshtim me rregullat e prokurimit publik, duke e argumentuar me nevojat emergjente, mbështetur në kërkesat e shefave të shërbimeve, të cilët, si pasojë e mungesave të barnave dhe medikamenteve, materialeve të mjekimit, etj, kërkojnë furnizim për nevojat spitalore. Këto kërkesa janë pjesë e menaxhimit normal të institucionit dhe nuk dokumentojnë apo argumentojnë krijimin e situatave emergjente, të cilat mund dhe duhej të kishin ardhur për shkak të rrethanave të veçanta apo për arsye të nevojës ekstreme, të shkaktuar nga ngjarje të paparashikueshme. Emergjencat e herëpashershme janë krijuar nga veprime apo mosveprime të vetë Autoritetit Kontraktor.Përzgjedhja e procedurës me “Negocim pa botim paraprak të njoftimit të kontratës” është bërë ne kundërshtim, me Ligjin nr. 9643, date 20.11.2006 “Për rregullat e Prokurimit Publik”, dhe me VKM nr.1, date 10.01.2007 “Për rregullat e Prokurimit Publik”.2. Në QSUT për rreth 8 vjet, zhvillimi i procedurës së prokurimit me “negocim pa shpallje paraprake të kontratës” ka qenë mëse i zakonshëm, sidomos gjatë katër muajve të parë të çdo viti. Përdorimi i kësaj procedure justifikohej me nevojat emergjence për barna e medikamente, pasi procedurat e hapura te prokurimit nuk fillonin gjatë muajve të parë për shkak të mungesë së çeljes së fondeve nga Buxheti i Shtetit, dhe hapjen e procedurave te prokurimit pa pasur fonde në dispozicion nuk e lejonin rregullat e prokurimit publik. Mirëpo, situata e vitit viti 2013 është krejt ndryshe nga vitet e mëparshme, sepse, në fund të dhjetorit të vitit 2012, rregullave të prokurimit i janë bërë disa përmirësime thelbësore. Konkretisht, në datën 23.01.2013 ka hyrë në fuqi VKM nr. 32, i cili e lejon Titullarin e Autoritetit Kontraktor që, pa pasur fonde në dispozicion, të fillojë, me miratimin e ligjit vjetor të buxhetit, menjëherë procedurat e hapura të prokurimit.Pra, baza ligjore e prokurimit është përmirësuar dhe nuk të lejon të përdorësh procedurën me negocim, nëse nuk përmbushen kushtet e përcaktuara në aktet ligjore e nënligjore të sipërcituara. Kjo procedurë përdoret vetëm në raste tepër emergjente të mirëargumentuara, dhe jo kur emergjencat janë krijuar për shkak të veprimeve apo mosveprimeve të vetë Autoritetit Kontraktor.Me procedurat e hapura të realizuara gjatë periudhës maj-dhjetor 2013, në QSUT kanë përfunduar 27 tendera të hapur, të ndara me lote, me fond limit te përgjithshëm 730 milionë leke dhe janë lidhur 43 kontrata me vlerë të përgjithshme rreth 610 milion lekë. Nga Ministria e Shëndetësisë janë realizuar me blerje te përqendruar 15 procedura te hapura, të ndara me lote, me fond limit te përgjithshëm 800 milion leke dhe janë lidhur 18 kontrata me vlere të përgjithshme rreth 405 milion leke.Pra, nga zbatimi i procedurave te hapura vetëm për blerje barna, medikamente dhe materiale mjekësorë ka pasur një impakt pozitiv ne mirepërdorimin e fondeve buxhetore duke i kursyer buxhetit të shtetit fonde te konsiderueshme. Ndërsa nga zbatimi i procedurës me negocim, është bërë që nga 1,280,000,000 lekë fonde buxhetore të prokuruar, të mos i kursehet buxhetit të shtetit asnjë lek.3. Gjatë zbatimit të procedurës së prokurimit me objekt “Mirëmbajtja dhe riparimi i 1 rezonance manjetike dhe 3 CT-Skaner GE”, janë kryer veprime të kundërligjshme, si pasojë e të cilave është prishur qëllimisht kontrata ekzistuese për mirëmbajtjen dhe riparimin e skanerit që QSUT kishte me një subjekt privat dhe është lidhur jashtë procedurave ligjore kontrata me një subjekt tjetër privat. Është zhvilluar procedura e prokurimit me negocim pa njoftim paraprak të kontratës, me fond në vlerën 87,576,000 leke. Po në të njëjtën datë është lidhur edhe kontrata me shoqërinë fituese, me vlerë 84,936,000 lekë. Për rrjedhojë, QSUT me pretekstin e ekzistencës së kushteve të emergjencës, ka justifikuar shkeljen e procedurave standarde të tenderimit dhe shmangien e konkurencës në këto procedura. Shoqëria fituese e këtij tenderi nuk ka paraqitur dokumentacion që të vërtetojë se është e regjistruar në regjistrat përkatës profesionalë apo tregtarë, për të vërtetuar personalitetin e saj ligjor, në kundërshtim të hapur me rregullat e prokurimit publik. Si pasojë e këtyre shkeljeve, shoqëria kontraktuese ka përfituar padrejtësisht fonde buxhetore, duke i shkaktuar Buxhetit të Shtetit dëm ekonomik në vlerën 30,956,000 lekë.4. U konstatua një gjëndje e lartë medikamentesh të skaduara në depot farmaceutike të QSUT. Kështu, rreth 107 artikuj (barna dhe medikamente të skaduara) rezultojnë gjëndje nga viti 2012, me vlerë 40,909,510 lekë, ndërsa për vitin 2013, vlera e medikamenteve të skaduara arrin në 15,370,410 lekë. Dëmi i shkaktuar nga keqadministrimi apo pakujdesia në planifikim të nevojave, si dhe nga shpërndarja e medikamenteve, kap kështu shifrën 56,279,919 lekë. Gjatë inventarizimit janë konstatuar gabime në hedhjen në sistemin SISP të afateve të skadimit të artikujve.5. Në 9 raste të blerjeve të mallrave, shërbimeve dhe punëve, është vepruar në kundërshtim me rregullat e prokurimit publik, pasi brenda vitit kalendarik janë copëtuar fondet nën kufirin e ulët monetar prej 400,000 lekë, me qëllim shmangien nga procedurat standarte konkurruese të prokurimit.6. Nga auditimi i procedurave të dhëniet së objekteve me qira u konstatua se gjate viti 2013 në QSUT, ka pasur kontrata te lidhura për dhënie me qira te 39 objekteve. Nga këto: që nga vitit 2011 janë lidhur kontrata me afat 5 vjeçare për 12 objekte, në vitin 2013 është lidhur një kontrate (parkimi i makinave) me afat 20 vjeçar dhe 26 kontrata të tjera kanë qenë me afat 1 vjeçar. Gjate këtij viti kontratat me afat 1 vjeçar janë ndërprerë me Urdhrin e MZHET&S nr. 9, datë 27.09.2013 “Për anulimin e Kontratave të qirasë të lidhura në territorin e QSUT”. Nga 12 subjektet qe kane kontratat ne fuqi, 7 prej tyre nuk kanë likuiduar detyrimet që rrjedhin nga këto kontrata në vlerën 3,035,017 lekë, si dhe 11 subjekteve që ju janë anulluar kontratat nuk kanë shlyer detyrimet kontraktuale në vlerën 1,401,422 lekë, për pasoje nuk janë derdhur ne arkën e shtetit 4,436,439 leke.7. Gjendja kontabël e inventarëve të pasurisë së QSUT, për shkak të mos mbajtjes për një kohë të gjatë të inventarëve fizikë, nuk pasqyron saktësisht lëvizjen e aktiveve të këtij institucioni si, blerjet, dhurimet, nxjerrjet jashtë përdorimit, kalimet kapitale, shitjet, mungesat apo tepricat që mund të rezultonin nga kryerja e inventarëve fizikë. Në fund të vitit 2013, vlera e llogarisë 214 “Insta.tek.makineri e pajisje” sipas inventarit fizik është 5,956,233,490 lekë, ndërsa gjendja kontabël e kësaj llogarie është 6,163,282, 063, me një diferencë prej 207,048,573 lekë, çka do të thotë se gjatë vitit 2013 janë blerë apo janë dhuruar pajisjeve dhe aparatura, të cilat nuk janë pasqyruar në inventarët e pasurisë së QSUT.Për të gjitha shkeljet e mësipërme, KLSH ka depozituar në Prokurorinë e Tiranës kallëzimin penal me nr. 221/14, datë 24.09.2014 për E.Rr, ish-Drejtor i Përgjithshëm, në cilësinë e titullarit të Autoritetit Kontraktor, E.B., ish-Përgjegjës i Njësisë së Inxhinierisë Klinike, në cilësinë e Kryetarit të Njësisë së Prokurimit, R.B., anëtar i Komisionit të Vlerësimit të Ofertave, sepse, gjatë zbatimit te procedurës se prokurimit me objekt “Mirëmbajtja dhe riparimi i 1 (një) rezonance manjetike dhe 3(tre) CT-Skaner GE”, kanë kryer veprime të kundërligjshme të cilat, referuar përmbajtjes së dispozitës penale, neni 248 dhe neni 258 i Kodit Penal, mbartin elementët e veprës penale të “Shpërdorimit të detyrës” dhe “Shkelja e barazisë së pjesëmarrësve në tenderë apo ankande publikë”.Po ashtu, KLSH ka kryer kallëzimin penal me nr. 221/15, datë 24.09.2014, për E.Rr, E.B., F.M., ish-shef i Shërbimit Farmaceutik dhe A.GJ, ish-Përgjegjësi i Sektorit Teknik, për kryerjen e veprimeve të kundërligjshme, të cilat, sipas nenit 248 dhe nenit 258 të Kodit Penal, mbartin elementët e veprës penale të “Shpërdorimit të detyrës” dhe “Shkelja e barazisë së pjesëmarrësve në tenderë apo ankande publikë”, sepse gjatë vitit 2013 kanë shmangur përdorimin e procedurave standarde të prokurimit dhe kanë realizuar 54 procedura prokurimi me “negocim pa shpallje paraprake të kontratës” (të drejtpërdrejta), me fond limit të përgjithshëm në vlerën 1,280.000 lekë(2).

Një nga shqetësimet(gati makth) realë të opozitës sonë të këtyre dy viteve të fundit ka qenë se a do të mblidhte popull(njerëz) sa duhet në protestat që thërriste. Prandaj dhe sa herë shpallte sezone protestash, mjaftohej me një apo dy maksimumi. Duke parë që njerëz nuk kishte mbledhur mjaftueshëm thirrja e saj e parë. Opozita jonë e di mirë pafuqinë e saj. Mungesën e besimit dhe të ngjalljes së shpresës për ndryshim, për një frymë opozitare tek njerëzit. I di të gjitha skeletet përvëluese që fshehin në dollap shumë prej drejtuesve të saj. Megjithatë, është e dënuar të aktrojë sikur e ndjek populli. Tani, me harakirin(vetëvrasjen) politik të kryer me dorëzimin e mandateve, ka shpresë mos kjo lëvizje ka ngjitur tek njerëzit. Demonstrata e dhunshme e 16 shkurtit ishte përpara dorëzimit. Atje njerëz dolën. Jo sa për të thënë “kam popullin me vete”, por dolën. Protesta tjetër përpara Kuvendit më 21 shkurt nuk mund të kuptohej, pasi vendi aty është shumë i ngushtë dhe prania e popullit nuk arrihet të vlerësohet. Ah, sikur kjo pakicë, qofte edhe njëherë të vetme të kishte provuar të bënte kundërshtaren e shumicës që ndërton vlera në këto dy vjet! Që u jep një alternativë qytetarëve, që nuk lodhet së menduari e sjelluri si qeveri në hije. Që shpalos orë e çast personalitete të panjolla në fusha të ndryshme, që po të ishin në qeverisje, njerëzve t’u mbushej mendja se do të bënin më mirë. Ose së paku, të shpresonin për këtë. Kjo shpresë mund të ngjallej nga puna e papërtuar e opozitës.Në përgatitje projektesh, programesh zhvillimi, buxhetesh alternative, propozimesh për ndryshime ligjesh, interpelancash(seanca pyetjesh) pa fund. E kështu me radhë. Po t’i kishte bërë të gjitha këto dy vjet, njerëzit do ta shikonin ndryshe. Mirëpo kjo është një opozitë që nuk ka lexuar një herë të vetme nga fillimi deri në fund raportet e kontrolleve të Kontrollit të Lartë të Shtetit. Pakica jonë edhe kur u referohet shifrave të tij, i thotë gabim. Gjetjet për tenderë jo të rregullt, për abuzimet e pafund me tokat në bregdet apo edhe më brenda vendit. Për 467 mijë kontrollet “check-up” që nuk janë kryer ndonjëherë dhe që Buxheti ynë i Shtetit vijon t’i paguajë, për shkak të një kontrate partneriteti publik-privat(PPP) të lidhur keq, Për qindra dhe mijëra raste të tjera keqpërdorimi apo abuzimi me pronën dhe paranë e të gjithëve. Që janë “Hapu Sezam” për këdo që dëshiron ta mbajë përgjegjëse qeverisjen tonë publike. Vetëm pak ditë më parë, KLSH, në buletin e vet statistikor vjetor kumtoi se kjo qeverisje ka shpërdoruar 1.7 miliardë euro vetëm për 2018-ën! Në dëm ekonomik(193 milionë euro), të ardhura të munguara(923 milionë euro) dhe shpenzime të kryera jo si duhet(587 milionë euro). Këto shifra të vetme do të mjaftonin për të kryqëzuar një qeveri në punën e saj për të administruar paranë e qytetarit. Por jo. Kjo opozita jonë e sotme nuk ka kohë dhe vëmendje për këto. Është vetë pakica politike që qëndron e kryqëzuar në fajet dhe gabimet e saj të një të shkuare jo dhe aq të largët në pushtet. Dhe qytetarëve u ka servirur këto dy vjet vetëm hartime nga foltorja e Kuvendit apo nga foltoret e konferencave për shtyp, për një qeveri të krimit e të drogës.Pa asnjë dokument të vërtetë tronditës për ndërthurjet e qeverisjes së sotme me elementë të krimit të organizuar(që megjithatë janë aty!). Por vetëm regjistrime pa kurrfarë vlere dhe pseudo-denoncime që kanë tronditur besimin e qytetarit tek opozita e vet. Opozita jonë ka bërë gabim fatal kur ka kujtuar se hartimet e veta plot pathos e pezm opozitar(njerëzit kanë parë se si opozitarët tanë grindeshin kinse përpara kamerave televizive, pastaj me deputetët “armiq” të pozitës me duart hedhur krahëqafë pinin kafe e bënin shaka), qytetari mund t’i hajë si dosje reale të lidhjeve të qeverisë së sotme me krimin e organizuar. Aty ku vërtet kishte dosje të kopsitura mirë, denoncimet e Kontrollit të Lartë të Shtetit, opozita nuk ka ditur t’i përdorë. Sot pret t’i vejë popull në protestat e saj. Të gjithë shpresën e ka vënë në praninë e qytetarëve më 16 mars. Në 200 mijë njerëz që thotë se do të derdhen në rrugët e Tiranës. Me idenë e fiksuar se po pati popull mjaftueshëm në protestat e saj, ndërkombëtarët do të ndërrojnë qëndrim dhe do ta përkrahin. Ose ndoshta aq i bën për ndërkombëtarët. I mjafton të ketë popullin me vete. Por a do ta ketë mjaftueshëm? Populli ynë thotë: ”Çfarë mbjell, atë dhe korr”. Nga mënyra se si është sjellë këto dy vite, ka rrezik që pakica jonë politike të presë, si personazhet e veprës së mirënjohur të dramaturgut Samuel Beket “Në pritje të Godo-së”. Të dikujt që e presin me padurim e përgjërim çdo ditë, por që nuk vjen kurrë. Dhe kjo nuk është në të mirë të vendit, pse na duhet një opozitë e fortë për sot dhe për nesër.