Lajme KLSH    

Publikuar më 18.04.2019 nga Xhentila GjoshiPersonat duhet të tërheqin dokumentin në zyrat e Hipotekës në Elbasan. Emrat në radhë, pasi më herët kanë përfituar lejet e legalizimitJanë 540 pronarë në Elbasan, Librazhd, Gramsh, Peqin, Belsh, Cërrik dhe Përrenjas, të cilët tashmë kanë gati certifikatat e pronësisë për shtëpitë e tyre. Zyra Vendore e Regjistrimit të Pasurive të Paluajtshme, Elbasan, publikon listën me personat që kanë përfituar lejen e legalizimit dhe që duhet t’i drejtohen Hipotekës së rrethit për të aplikuar për certifikatë pronësie. Procedurat për marrjen e tapisë janë ndjekur nga ALUIZNI, i cili dorëzon dosjen e plotë në Hipotekë, por përfituesit duhet të shkojnë në Zyrën e Regjistrimit të Pasurive të aplikojnë për tapinë. Pas ndryshimeve të fundit ligjore, qytetari do të marrë një kopje për të vërtetuar mbarimin e procesit të legalizimit, por e gjithë procedura vijuese për regjistrimin në Zyrën e Regjistrimit të Pasurive të Paluajtshme do të bëhet nga ‘Agjencia’. Ndërkohë që sipërfaqja e parcelës për të cilën miratohet kalimi i së drejtës së pronësisë nuk mund të jetë më e madhe se trefishi i sipërfaqes së bazës së ndërtimit dhe për ndërtimet pa leje me funksion banimi jo më shumë se 500 m². Sipërfaqet mbi masat e përcaktuara në këtë pikë, të cilat për shkak të përmasave ose konfiguracionit nuk mund të shfrytëzohen më vete për ndërtim, i shiten poseduesit të ndërtimit pa leje sipas vlerës së pronës, të miratuar me vendim të Këshillit të Ministrave, vetëm nëse ka shprehur më parë vullnetin nëpërmjet një kërkese me shkrim. Ndërsa në rastin kur ndërtimi pa leje disponohet nga më shumë se një person fizik ose juridik, regjistrimi i pjesëve takuese mbi pasuritë (parcelë dhe objekt) kryhet: në pjesë të pandara, ideale, sipas numrit të subjekteve; në pjesë takuese të ndara, sipas marrëveshjes së nënshkruar ndërmjet subjekteve lirisht dhe të depozituar brenda afatit të vetëdeklarimit. Subjektet mund të përcaktojnë përveç pjesës takuese, edhe pjesët fizike respektive nëse ndërmjet tyre përputhet vullneti.KODHEL CALA SHEFQET XHARDJA AGRON BALLA GJERGJI KANACO ERION HAZIZI FOTO PRIFTI AVDULLA HUSHI YLLI BUZANI KADRI NERGJONI AVNI NERGJONI KUJTIM GOGA MINELLA DUKA TAHIR SAMURRI FIQIRET SAMURRI BESNIK HASA PETRIT LALOSHI DASHNOR OMERI ILIR OMERI ALTIN SHARA AGRON SHARA AGRON SHARA DURIME CANI ARBEN HOXHA YLLI SHARA SERVET XHARDJA VISLET SHULI MUSTAFA ISLAMI ARIAN BARDHI NEZIR PAJA DENARDO ISMAILI EGLANT KOCI ARIF KISHTA YLLI BAJRAMI QAZIM RIKA DASHAMIR ELEZI QANI ELEZI LAVDIM MUSAJ MEHMET BAHJA ALI LAMCJA PELLUMB GURRA CAPAJEV BAHUSHI CAPAJEV BAHUSHI ASTRIT SHIMA LUAN TASHI SHPETIM MOLLOSMANI EDLIR MULLOSMANI VIOLETA KYCYKU RAMAZAN XHARDA BLEDAR BOCI ASTRIT GURABARDHI LUFTAR MUCA SEFER BODURRI MYFTINIA ELBASAN MYFTINIA ELBASAN TOMORR QOSJA DYLAVER GURABARDHI ENVERE LEPURI QANI KULLOLLI AGIM BODURRI SALI ELEZI BLERIM METUSHI REXHEP ASLLANI GAZMENT STAKA AGIM DYMYSHI KADRI SINANI SOKOL KOCI ANDROMAQI PAXHI SHKELQIM SHARRA RAJMOND SHATI MYFTINIA ELBASAN ARTUR MURATI ILIR PISHA BAHRI XHAFERRI HAVA TURKA LUAN CEKOJA ISUF HANOLI ALFRED KUMRIA GENTJAN JUPA LULZIM PASHTANJAKU ADRIATIK DEDJA FLAMUR ZDRAVA EDMOND ELEZI GENCI MULLOSMANI PETRIT JUPA FERIDJAN KULLOLLI IZET PASHTANJAKU ALBERT QOSJA FLAMUR BAJRAMI XHAVIT BAHO SHKELQIM CEKREZI TOMORR TOLLUMI PERPARIM SENJA GEZIM CEKINI SOKOL QOSJA EDMOND LUMSHI BASHKIM BOJA GJERGJI MISHA NAZIF SAMURRI RAMAZAN SAMURRI ADILE CARKU NAZMI META ALIM SULI PIRO VERUSHI ADRIATIK QYPI GURI AGOLLI DHURIM ISMAILI HODO RIKA EDMIR ELEZI AVNI BROSHKA ARDIAN LLESHI NEZIR QOSJA RYZHDI PLAKA DEMIR XHELILI ARDIAN RAGA KADRI DYRMYSHI KLODIAN QYRA BASHKIM GOGA LUAN PISHA IBRAHIM CELA SAMI BOJA VASILLO BELLO EDMOND CARKU MEHMET LECI BESNIK HIDRI KLEO CARKU SPIRO NERGJONI NAIM BARDHI FATMIR SINANI QERIM PISHA SULEJMAN TATA FATOS QOSJA VASIL JOSIFI KADRI PISHA FETI CEKOJA ARQILE MISHA BERTI QOSJA ARIF ZHUPANI HYSEN BICA PETRIT META ARBEN ISAKU PETRO BALLIU SALI META MEHMET ESHJA ANXHELO SAMURRI MUSA MALOKU EMILJAN ZEJNELI FATOS SULA EDMOND BOZHIQI AGRON TAFANI SAIMIR TAFANI TEQJA SALI BABAJ SHYQYRI HASA THOMA GUXHO ARBEN DUKA AGIM MIFTARI NAZMI ZYLI SELIME HYSENI XHEVIT CEKREZI PETREF ASLLANI MIRELA CERRIKU NEBI CEKREZI SHEFQET QYRA HEKURAN SAMURRI ETLIR SHABANI AGIM META BESNIK QUKU MEHMET PISHA AGIM QUKU XHEVIT GJINI SHYQYRI KOCI XHEMALI SAMURRI FLUTUR METOSHI FLORJAN CANGOJA MERSIN LLESHI RAMAZAN SUBASHI SHPETIM CEKREZI FADIL SAMURRI FAIK KALARIA ALTIN CANGOJA PALUSH VOJA KOSTJAN CAKALLI VENEMIN BALLA TAJAR LLESHI ERNESTO HAZIZOLLI SERVET LIKA XHEVAIR LLESHI NAZMI TABAKU IKE LLESHI NIKOLLA ZAIMI ISLAM TAFA DURIM ASLLANI PETRIT IBRO FESTIM SHKURTI XHEMAL STAFA SAMI BICA QERIM MISKA JAKUP BALLIU RRAPUSH ZAVALINA VJOLLCA LEKA SERVET NUREDINI ARBEN KACULI ASLLAN SULI XHEVAHIR BARDHI HYSNI XHARDJA KADRI KRYEMADHI XHEVAIR LLESHI SERVET LIKA ERNESTO HAZIZOLLI KLODIAN AJREDINI VULLNET NUREDI DORIAN KABASHI AGIM LICI LENCI MURATI ARBEN LECAJ AGRON PISHA RESHAT CAKA ALMA QEVANI HEKURAN MUCA SHYQYRI KULLOLLI SOKOL SULA HYSNI HIDRI SELIM RUCI LEDJAN LATIFI DHIMITER SHYTI ROLAND BUZRA BUJAR TAFA IBRAHIM CEKREZI ILIRJAN CANO BUJAR RUDA BASHKIM BALLA ERMIR CELA PELLUMB KOLLARE HEKURAN ELEZI SHKELQIM KOTKA FAIK KURANI SKENDER CARCIU TAJAR LLESHI ZYDI BOZHIQI VASIL TOLLUMI SAMI XHARDJA RAMIZ KORRA HAXHI HOXHA ZENEPE ALLA SHKELQIM TAFA ASTRIT ELEZI RESUL MALIQI MEHMET DAJA FEIM CARCIU FAIK BEQIRI Janixhyra XHEVDET MURATI BAFTJAR DEBROVA RRAPUSH KARAJ SHAQIR PISHA QAMIL BOCI LUTFI PISHA XHEVIT BARDHI ALBERT SINA BAKI LLAHA BESMIR DUKA MISIR KUKA HYSNI HAKA FATMIR SALLA NUREDIN DUSHKU TAULAND XHYRA JASHAR PISHA LUAN KUKA FADIL CANGOJA JANIS RUCI NEZIR BAHO MEHMET HASA NAZMI KASA ADILE BAXHAKU MYZAJETE KANA FERIT HALLA FATI KIKIJA LUTFI CELA BARDHUL META ELTON MURTINI ILIR PAJA BERTI ABEDINI MEFAIL GJOLENA DYLBER XHEMALLARI SULEJMAN SHEHU AVNI RAMZANAJ FAIK META SELAMI TABAKU ALI KUKA MENTOR PLAKU DHURIM DERVISHI ALFRED CELA RAMADAN CARCANI AISHE AGOLLI HAVA TOROMANI JAKUP ALLIU SHEME RUSTA IDAJET QOSJA BAFTJAR DRAGOTI FATMIR SKENDERI QEMAL SENJA XHEMIL ALIU FATMIR DOKO ERJON MUSAI ALBERT SKORRA PELLUMB BAHO ARJOL BAHA GENCI LLESHI QERIM GJEVORI MYFTINIA BROSHKE JONUZ GJEVORI QAMILE KARAJ BASHKIM IBRUSHI KADRI POKA NAZMI SHAHINI BARDHUL BEQIRI DHIMITER KARAJ LEFTER PELLUMBI XHEVAHIR NERPJETRI ANDREA SHKALLA ANDREA HALIMI JANI BODURRI PETRAQ DEDJA ROLAND HYSA GENTJAN LAMCJA SHEFQET MIRAKA SAIMIR LIKA FITNET KOFSHA HEKURAN CELHEMA KUJTIM XHYRA HEKURAN SHTYLLA IBRAHIM CARKU SEJRIJE GORICA THANAS DULJA ARBEN CELA PERPARIM KABASHI SHPRESA KUKA GENTJAN PALI FABJAN KORRA ASLLAN PISHA ARBEN VLLAHI GAZMIR PEPA ASTRIT KOMINI KLAJDI BAKALLI GEZIM PISHA MEHMET HUSHI YZEIR KRYEMADHI ILIR HASA VULE MUCA BASHKIM SOLLAKU IZET HANKO ISMAIL BOZHIQI BASHKIM RUCI BESNIK GJEVORI FAIK DRIZA MAREGLEN XHARDA LUAN NERPJETRI PANAJOT DURRO ASTRIT SOLLAKU MARINA VERUSHI LIMON KALOTI SELIM HAKA TAHIR QYPI AGIM SKENDERI BLERIM SHTYLLA KASTRIOT SHTYLLA ALBERT PEPA ILIRJAN XHYRA DURIM BULLARI KADRI BAXHAKU BARDHUL KUSI ARBEN DRIZARI ARDIAN XHAFERRI OSMAN ABAZI TAULAND XHAKA ARBEN XHIJA ROLAND BIBA MYFTINIA SERICE MYFTINIA QAFE ARI RUSTA HAFIZE DUKA LEONARD SULANJAKU ALEKSANDER CULLHAJ KAMER BALI PASHO BAHA NEXHIP XHYRA BUJAR META FUAT HASANI RIZA VLLAHI TAQI BERDUFI FEIM MUCA SHEFQET HAKA BULETINA FACI HIDAJET SINA RAMAZAN MATRAXHIU KUJTIM SKURA FASLLI BROSHKA ARBEN CAKA BAJAME PEPA FAIK BAJRAMI ROLAND CELA ISA CELA SALI ALLUSTAJ TANE GJINI BUJAR TUFA AGIM SHARRA ILIR LECI PRANVERA ISLAMI KUJTIM ROCI FERDI KOLLCAKU BESIM LISI FAIK ALLUSTAJ BEHAR SULA YLLI FAHRIU FLORENC CALA MAJLINDA CERENI YLLI LAMCJA DRITA BAHA MEHMET BICA BESIM CARKU ARDIAN HAZIZI LORENC KAZA ARBEN PISHA LEME NUKA BASHKIM SINA AZEM LECI DRITAN ALLUSTAJ SHEKLQIM CURA XHEVAHIR GJIKA VENEMIN QOSJA BESNIK PISHA EKISJO METUSHI ARJAN MURATI ARBEN SHABANI HALIT KULLOLLI ANI SALLA RUSTEM KRASNIQI BUJAR ZOTO PELLUMB RUCI LILE BOCI ASTRIT CERENI SOKOL LECAJ MIMOZA HOXHA SHOQATA E TE VERBËRVE NAIM DYRMA HASAN BULLARI HALIT TUFA ANDREA XHAKOJ ALBERT CAKA VELI CERRIKU AGRON QOSJA KUJTIM BODURRI ARBEN KASA REXHEP SENA HYSEN KUQJA HETEM BENO HALIT LEKA QANI SHERMADHI FLAMUR TAFA FIDAIR CAKO AGIM QOSJA JANI CAKO SEJDIN HOXHA MALIQ HOXHA EDMOND BILANI AGIM MUCA ASTRIT SHERMADHI DALIP VERCANI JANI KURTINA VIKTOR BALI SELMAN LICI GENCI PEPA ASTRIT PEPA DURIM KUQJA RESHIT KURTI ARDJAN KUME APOSTOL BODURRI SANIJE ELEZI GEZIM LALOSHI GAZMIR SKENDERI NAIM TAFANI BESNIK META SAIMIR BODURRI ARJAN DUZHA REXHEP GJONI XHEVIT MURATI ILIR KRYEMADHI IBRAHIM HOXHA QERIM KUKA ABAZ LOKA DAFINA ISUFAJ ABAZ MALJA BLERIM KUQJA ALEKSANDER GJYLA RYSTEM SULMINA ILIR MUCA SELMAN PLAKA ISUF BROSHKA KASEM METHASA ILIR TAFANI TAJAR BULLARI ARBEN REXHEPI MUSTAFA OMERI MEXHIT BAHA HYQMET LLESHI BAJRAM KASASHPETIM KICKA XHEMALI SHABANI KUJTIM HASANI MIRELA METANI KASTRIOT ZDRAVA FATMIR SHERMADHI ASLLAN REKA RRAPUSH SOLLAKU HYSNI ROCI HASAN TOCILA BARDHUL LIKA MITAT HANKO IDRIS JOLLA SHAHIN CERRIKU MEHMET ZAIMI ABDYL HASKO KRESHNIK JOLLA HAMIT DORA BESIM QEFI QEMAL ELEZI NAZIF ZEQIRI HYSEN RUSTA PELLUMB CEKREZI REFAT PISHA RIZA MYRTA LUAN CEKANI SALI CEKOJA VENEMIN PANXHIYour email address will not be published. Required fields are marked *Comment Name * Email * Vertigo shkakton periudha të shkurtra marramendje, kur koka juaj lëviz në pozicione të caktuara, të lidhura me gravitetin. Mjeku fizioterapist,…Pedagogu Bashkim Elbasani, analizon tezën e matematikës së maturës. Ai deklaron se janë bërë disa gabime, duke sjellë rezultate të…Ditën e djeshme, tërmetet rikthyen panikun në Korçë. Lëkundjet e tërmeti janë ndjerë në Korçë dhe në zonat përreth. Vetëm…Endrit Hoxhaj Komunizmi në asnjë vend të botës nuk është instaluar pa luftë, ndërkaq, demokracia në këto vende ka ardhur…Nga Artan Fuga Populli foli. Quheni si të doni! Nga Jugu në Veri! Quheni elektorat, milet, turmë, komb, qytetarë, sipas…Vula simbolizon qenien e vetë shtetit dhe vlerën që kishte çdo njeri, anëtar i shtetit, ku më pas shndërrohet në…Adresa: Redaksia: ( +355 ) 44 309 215 [email protected] Marketing: ( +355 ) 44 309 210 ( +355 ) 69 87 90 918 [email protected] Politikat e privatësisë www.shekulli.com.al është botim i UNIpress shpk me Nipt: L21623018M Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019. Website designed by TOK / Digital Agency