Lajme KLSH    

Deputeti i LSI Përparim Spahiu deklaron se kryeministri Rama është kapur flagrant me grabitjen në Unazën e Re dhe se për këtë ai është në panik nga zbërthimi i vjedhjeve të tij dhe të qeverisë së tij. Spahiu ka ironizuar Ramën për përpjekjet për të fajësuar Presidentin për dështimet e tij, ndërkohë që deputeti i LSI ka renditur një sërë dështimesh të kryeministrit. Statusii plotë: “Deri tani ke kapur të gjitha mediat… Ke emëruar gjyqtarë e prokurorë që rrinë të tulatur para teje…. Kërkon të emërosh në krye të KLSH, një servil që të mos kontrollojë abuzimet e tua… Je kapur flagrant me grabitje (unaza e re) dhe me punësime fiktive (burgjet)… Ke krijuar tepsinë në çdo institucion…. Ke gënjyer minatorët, naftëtarët, banorët e Zharrëzës, pensionistët, të papunët, administratën etj. Dhe tani fajin e ka Presidenti dhe Kushtetuta e Republikës së Shqipërisë… Ti ke frikë nga e vërteta, ke frikë nga mendimi kundër, ke frikë nga zbërthimi i të gjitha vjedhjeve të qeverisë tënde…”, shkruan ne faqen e tij ne Facebook deputeti i LSI, Perparim Spahiu.