Lajme KLSH    

GAZETA SHQIPTARE-Karta e Adriatikut, liderët e rajonit marrin mbështetje amerikane. Zv/Presidenti amerikan në Mal të Zi takon sot Ramën e Thaçin-“Fortuna” në spitale, drejtori i Vlorës, dëm buxhetit 26.4 mln lekë. Ikin nga puna 4 punonjës të lavanderisë e 28 punonjës të pastrimit-Tarifat e përmbarimit, ministria e Drejtësisë shpjegon ndryshimet. Përmbarimi privat dhe ai shtetëror, ja tarifat e reja-Fitojnë gjyqin me ATP, marrin kompensimin 170 pronarë. Përfituesit, në proces nga viti 2014 deri në 2017-Ish pronarët, 24 mijë dosjet në shqyrtim. Publikohet lista me dosjet nga viti 1993-2016 që presin kompensiminSHEKULLI-Fitojnë gjyqin ndaj shtetit, Agjencia duhet të zbatojë menjëherë vendimin e gjykatës. Pronat, emrat që kompensohen. Janë 170 dosje që duhet të realizohet shpërndarja e parave për subjektet e shpronësuara-Raporti/ Shqipëria, nyje trafiku të kanabisit afgan në Europë-Emigrantët, në radhë për leje legalizimi-Drejtorët e spitaleve nuk i binden Ramës, refuzojnë urdhrin për dorëheqje-Opinion/ Cilësia e administratës për momentin-Rekordi/ Paratë vërshojnë jashtë, biznesi nuk i beson ShqipërisëMAPO -Trafiku/ Harta europiane e kanabisit. Shqipëria nyja e tregut 9.3 miliardë euro-Studimi “10 ministri”/100 institucione: Ja projekti për “shtetin e vogël”-Samiti i A-5, Zv-Presidenti amerikan sot takon RamënSHQIPTARJA-Pas drejtorëve të hipotekave nuk dorëhiqen as ata të spitaleve-Rama publikon adresën online të bashkëqeverisjes: Si mund të aplikoni. Kryeministri fton qytetarët në një konkurs transparent, aplikimet deri me 27 gusht-Klsh kallëzon drejtorin e spitalit psikiatrik Vlorë. 26 milionë lekë dëm buxhetit të shtetit, KLSH rekomandon të merren masa-Në 2013 Shqipëria ndryshoi hartën e kanabisit në Europë. Qendra Europiane: Shqipëria pikë kalimi kryesore, pjesë e tregut 9.3 miliardë euro-Projekti i shkollave, ja si dhe sa do paguhet privati. Relacioni i projektit të Bashkisë saktëson këstet vjetore, me interes 3 herë më të lartë se bonot-Shoqata letër kryeministrit: Ministria shtoi 80 linja.-Tregu/ Bie sërish vlera e euros, në rënie edhe dollari-Qershor, klientët tërheqin 64 mln euro nga kursimet-Aviacioni/ Kompania e pezulluar ka 1 mln usd detyrimePANORAMA -Ministrat teknikë në detyrë por heqin dorë nga kompetencat-Ia kërkoi Rama, drejtorët e spitaleve nuk dorëhiqen. Shkak fluksi i madh i pacientëve nga temperaturat e larta-Klsh çon për ndjekje penale drejtorin e Vlorës-Abuzoi me lejet, shkarkohet drejtori I burgit të Drenovës-Rama takon sot në Podgoricë zv.presidentin e SHBA Pence-Droga, Shqipëria në qendër të xhiros 9.3 mld euro. Qendra Europiane: Pika kyçe e trafikut nga Afganistani në BE-Regjistrimet në gjimnaze, ja procedurat dhe afatet-Investimi në Sharrë, Veliaj: E kthejmë në vend dinjitoz-Ministria e Drejtësisë sqaron rritjen e tarifave të përmbarimit-Opinion/ Në qendër të reformës së administratës qendron profesionalizmiSCAN