Lajme KLSH    

GAZETA SHQIPTAREPlatforma antikrim, PD-LSI katër grupe të përbashkëta puneShembja e Teatrit, BE: Ligji të amendohet, duhet garë e hapurNikos Kotzias: Shumë shpejt mbyllen negociatat për 10 çështjet me ShqipërinëAhmetaj: Nga 1 janari, asnjë kazino në qendrat e banuaraGrandet për mbrojtjen e pyjeve, afati I aplikimit 24 shtatoriVetingu, shkarkohet nga detyra prokurori Bujar HotiOperacion antidrogë në tri shtete, bien në pranga 18 shqiptarëMundësi studimi në Shtetet e BashkuaraSHEKULLIShqipëria, rekord negative në Ballkan me koncesionetLigji/Qeveria: Vitin tjetër heqim dorë nga ofertat e pakërkuaraNikos Kotzias: Do të mbyllim 10 marrëveshje me ShqipërinëShkarkohet prokurori Bujar Hoti, futet në ngërç ngritja e KLP-sëIsh-të përndjekurit, gati kësti I dytë për 540 trashëgimtarëMAPOOpozita me 4 grupe pune për vettingun dhe reformatLetra e KE: Duhet garë e hapur, politika e lexon në forma të ndryshmeVetting/Shkarkohet prokurori Hoti, bllokohet ngritja e Këshillit të Lartë të DrejtësisëSHQIPTARJA.COMAuditimi/Shkelje në subvencionin, KLSH do ndjeke penale për drejtuesit e hekurudhaveBrukseli: Ligji për Teatrin s’shkel marrëveshjen me BETirana dhe Durrësi fillojnë erën e transmetimeve dixhitaleTrashëgimtarët, 540 emrat që kanë gati këstin e dytëPANORAMALetra e KE për Teatrin: Ligji nuk shkel MSA-në, por duhet të ketë garëShkarkohet prokurori Hoti, KLP hyn në ngërçEkonomia rrëzon dekretin e Metës, Ahmetaj: Kazinotë largohen nga qytetetBiletat e udhëtarëve, KLSH: U abuzua me 1,2 miliardë lekë fondeTë përndjekurit, 620 emrat që marrin këstin e dytëUdhëzimi i ministrisë për pensionet e invaliditetit, shtesat për çdo kategori.SCAN